Skip to content

Slovenci odnijeli pobjedu na drugom Grand Prix natjecanju u Bzenici

Drugi Grand Prix Hrvatske u kombiniranom lovnom streljaštvu u organizaciji Međunarodne asocijacije za lovno streljaštvo (FITASC) i Hrvatskog lovačkog saveza završio je u Bzenici 10. 5. 2025., pobjedom slovenskih strijelaca

Pripremio: Tomislav Radić

Na natjecanju je sudjelovalo 45 natjecatelja iz Mađarske, Latvije, Slovenije i Hrvatske, a održano je na strelištu Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije, jednom od najbolje uređenih strelišta u ovom dijelu Europe.

Pobjedu je odnio Miha Travner , drugo mjesto pripalo je Mađaru Andras Vargi  , dok je treće mjesto osvojio Slovenac Marjan Sadek. Na natjecanju je nastupilo i 27 strijelaca iz Hrvatske, a najbolje su se plasirali  Majkl Brlas na 7. mjestu i Danijel Škunca na 10. mjestu. 

U kategoriji seniora, najbolji je plasman osvojio Dušan Urankar iz Slovenije drugo mjesto je pripalo Miljenku Kosu a treće plasirani je Dušan Žehelj.

U kategoriji veterana nastupio je Slovenac Igor Pičulin, dok su u kategoriji juniora nastupili Jan Garmut i Nino Matak.

Hrvatski lovački savez je član FITASC-a od 2023. godine, a u ovoj godini, kada obilježava 100. godišnjicu osnutka, organizirat će Europsko prvenstvo FITASC-a u lovnom streljaštvu koje će se od 27. do 29. lipnja održati na strelištu u Bzenici.