Gradonačelnica Banožić: S ponosom možemo reći da je i 58. Iločka berba grožđa potvrdila status Iloka kao prijestolnice vina i tradicije!
U Iloku je uspješno završila 58. tradicionalna manifestacija Iločka berba grožđa, kojom su Iločani i gosti grada Iloka uz slavlje početka berbe i plemenite vinske kapljice iz srijemskih vinograda proslavili i veliki jubilej – 500 godina od donošenja Statuta Grada Iloka. Više tisuće posjetitelja imalo je priliku uživati u običajima pudarine, vrhunskim iločkim vinima, srijemskim gastronomskim delicijama, koncertnim programima uz Giuliana, Slavonia Band, Najbolje hrvatske tamburaše i grupu Royal i bogatom programu za najmlađe. Dakako, nisu izostali ni sportski izazovi, uz stolnoteniski turnir i kup ribiča i brojni drugi zanimljivi sadržaji.
„Završena je 58. Iločka berba grožđa, najstarija i najznačajnija manifestacija grada Iloka, koja je i ove godine okupila tisuće posjetitelja, vinogradara, izlagača i gostiju iz cijele Hrvatske i inozemstva. Tijekom deset dana programa Ilok je ponovno živio u znaku tradicije, vina, glazbe i zajedništva. Posjetitelji su uživali bogatom kulturno-umjetničkom programu, nastupima tamburaških sastava i poznatih glazbenika, te u prezentaciji vrhunskih vina i eno-gastronomske ponude Srijema i Slavonije. Posebno ističemo zahvalnost svim sudionicima – od vinara i izlagača, do kulturnih društava, volontera i sponzora – bez kojih ovaj jedinstveni festival ne bi mogao biti održan. Zahvaljujemo i našim sugrađanima te posjetiteljima što su svojim dolaskom pridonijeli atmosferi slavlja i druženja,“ naglasila je gradonačelnica Iloka Renata Banožić te dodala „S ponosom možemo reći da je i 58. Iločka berba grožđa potvrdila status Iloka kao prijestolnice vina i tradicije. Već sada pozivamo sve ljubitelje dobrog vina, običaja i gostoljubivosti da nam se pridruže i iduće godine, kada ćemo zajedno proslaviti 59. izdanje ove manifestacije.“
Tema ovogodišnje manifestacije bila je pudarina, a svečano otvorenje 58. Iločke berbe grožđa održano je u subotu, 6. rujna, uz tradicionalni vatromet i brojne uzvanike iz političkog i javnog života.
Uz brojne tematske događaje koji su prethodili 58. Iločkoj berbi grožđa, službeni program koji je trajao od petka, 5. rujna do nedjelje, 7. rujna, privukao je posjetitelje iz cijele Hrvatske, ali i susjednih država i regije.
Organizatori pozivaju sve ljubiteljice i ljubitelje dobrog vina, običaja i gostoljubivosti da im se pridruže i iduće godine u Iloku na 59. izdanju Iločke berbe grožđa.

















Nova, mala ali dobra izložba crteža Velimira Trnskog u Starom Gradu Varaždinu
Nova, mala ali dobra izložba crteža u Starom Gradu Varaždinu.…
Hrvatska u NY, Keramika poruka za planet
Hrvatska umjetnica Sandra Ban predstavlja svoj rad NYLON – clay…
Zemlja spaja zemlje – Post-suvremeni manifest u dijalogu Istoka i Zapada u Kini
Zemlja spaja zemlje – Post-suvremeni manifest u dijalogu Istoka i…
Mirjana Sarko Nikolić: MOJA BIĆA u Gradskoj knjižnici Ante Kovačića u Zaprešiću
Izložba keramike Mirjane Sarko Nikolić naziva MOJA BIĆA otvorena je…
Objavljena službena selekcija 13. Star Film Festa
37 filmova iz 16 zemalja stiže u Sisak od 20.…
OLIVARI Studija Tumpić/Prenc nagrađen na međunarodnom IIID Awards
Studio Tumpić/Prenc nagrađen je na međunarodnom IIID Awards za signalizaciju…
POČETAK LJETNIH PRAZNIKA UZ DRUŽENJE i KREATIVNE RADIONICE
Već u ponedjeljak 15. lipnja kreću dvije kreativne radionice za djecu…
Na Međunarodnom festivalu poezije “Slavenski zagrljaj” gostovale Diana Burazer i Sonja Zubović
Hrvatske pjesnikinje Diana Burazer i Sonja Zubović bile su gošće…







