U subotu 22. veljače 2025. godine s početkom u 10:30 sati u Hrvatskom dizajnerskom društvu, u okviru programa DIZAJNERSKA POČETNICA, održat će se besplatna radionica za djecu pod nazivom MODNI ALFABET. Voditeljica radionice je modna dizajnerica NATAŠA MIHALJČIŠIN, a cilj ove radionice je povezivanjem kognitivnog i kreativnog procesa u jednostavnim dizajnerskim operacijama, potaknuti i razviti osjećaj za formu i volumen. Rok za prijavu je petak 21. veljače do 15 sati, radionica je namijenjena djeci nižih razreda osnovne škole.
Radionica MODNI ALFABET bavi se uporabom slova kao vizualnog znaka kojim se oblikuje simbolički odjevni predmet – simbolički u smislu eksperimenta koji dopušta privremenost i jednokratnost kao platformu za razvoj slobodnog dizajnerskog izraza.
Zamišljena je kao modni pokus tijekom kojeg djeca spontano ispisuju slova po papirnatim plohama, od kojih se potom konstruiraju odjevni i modni dodaci. Povezivanjem kognitivnog i kreativnog procesa u jednostavnim dizajnerskim operacijama želi se potaknuti i razviti osjećaja za formu i volumen.
Osnovnim likovnim alatima ispisivat ćemo naučena slova i pokoji dijakritički znak na različitim vrstama papira i kartona, animirati ih škarama u začudne krojeve te ih klamericama i ljepljivim trakama spojiti u trodimenzionalne odjevne predmete.
Datum održavanja: subota, 22. veljače 2025. godine, s početkom u 10:30 sati.
Predviđeno trajanje radionice je 1 1/2h (od 10:30 – 12:00).
Mjesto održavanja: HDD, Boškovićeva 18, Zagreb.
Radionica je namijenjena djeci nižih razreda osnovne škole.
Roditelji i/ili staratelji trebaju potpisati Suglasnost za sudjelovanje djece na radionici.
Rok za prijave je petak, 21. veljače 2025. godine do 15 sati na mail dizajnerskapocetnica@dizajn.hr

Više o voditeljici radionice:
Nataša Mihaljčišin, samostalna umjetnica iz Zagreba rođena je 1966. u Prnjavoru, BiH. Nakon srednje škole seli u Zagreb gdje upisuje Studij građevinskih znanosti. Modnim dizajnom se počinje baviti 1993. godine. Od 1993. do 1995. godine je sudjelovala nekoliko puta na Međunarodnim modnom natjecanju „Fashion News“ u Opatiji gdje je tri puta nagrađena a 1994. godine osvaja posebnu nagradu Tekstilno tehnološkog fakulteta u Zagrebu s pravom na upis Studija modnog dizajna bez polaganja prijemnog ispita. 1997. godine je s Martinom Vrdoljak Ranilović osnovala studio I-GLE, u okviru kojeg su zajedno realizirale 27 projekata, različitih modnih revija i sudjelovale na nekoliko skupnih izložbi. Od 2019. djeluje kao samostalna autorica sa statusom samostalne umjetnice.
Program je financiran sredstvima Ministarstva kulture i medija RH i Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo Grada Zagreba.