25.02.2022. 18:00

GRADSKI STADION ‘IVAN KUŠEK APAŠ’, KOPRIVNICA

Slaven Belupo 1 : 0 Hrv. dragovoljac

Nakon odigranog dvadeset petog kola HT Prve lige Osijek se nalazi na vrhu tablice

Osijek je ovom pobjedom preuzeo vodstvo s 52 boda, Dinamo je drugi s dva boda manje i susretom manje, dok je Rijeka treća s 49 bodova. Hajduk je četvrti s 47 bodova i susretom manje.

10. Hrv. dragovoljac 25 -36 10

Derbi utakmicom u Osijeku zaključeno je 25. kolo HT Prve lige. Nogometaši Osijeka svladali su Dinamo s 1:0 i time skočili na sam vrh ljestvice. Osijek ima 52 boda, odnosno, dva više od Dinama koji ima utakmicu manje. Slijede Rijeka s 49 i Hajduk s 47 bodova

Osijek je na samom početku izgledao nešto odlučnije, no činjenica je da su oba sastava prvenstveno pokušavala biti odgovorna i precizna u obrambenim reakcijama. I stoga su prave šanse na obje strane bile rijetke.

Domaćin je imao dva, tri solidna pokušaja, no dvije najbolje prilike imali su gosti. U 20. minuti je pokušao Petković, a u 40. Bočkaj. No, energično i žestoko prvo poluvrijeme završilo je bez golova.

U nastavku je dosta dobar ritam ipak donekle splasnuo. Nije se lako moglo doći pred Ivušića i Livakovića, a prve ozbiljnije šanse kreirao je Dinamo u 70. minuti kada je prvo Oršić zaprijetio iz slobodnog udarca, a potom je i Andrić mogao biti koban po domaćina.

Odmah nakon toga domaći trener Bjelica je uveo u igru Lovrića, Mancea i Brleka te je Osijek krenuo po tri boda, a u 77. minuti je postignut gol odluke. Kleinheisler je izborio već izgubljenu loptu, ubacio u šesnaesterac gdje se Antonio Mance najbolje snašao u gustoj obrani Dinama i zabio za velika tri boda Osijeka. Podsjetimo kako je u prošlom kolu, golom u sudačkoj nadoknadi, Mance donio pobjedu svojoj momčadi kod Istre 1961.

Do kraja se Dinamo pokušao vratiti u rezultatski egal. Stisnuo je domaćina, ali je i Osijek imao neke prilike u kontranapadima. No, ostalo je 1:0 i Osijek, koji je slavio svoj 75. rođendan, imao je dvostruki razlog za feštu.

HT Prva liga, 25. kolo: Osijek – Dinamo 1:0 (Mance 77.)