S druge strane, ne može ni Amerika biti dežurni policajac u svemu
Međutim, s druge strane ne može nitko izvana ni tamo raditi reda ako se oni sami ne poslože i ne srede. Kaže mi danas moja prijateljica s kojom razmjenjujem mišljenja o svemu, ne može ni Amerika biti dežurni policajac u svemu. Previše je toga svega i sad treba pratiti situaciju. Ali ako je netko trknut onda je trknut. Niti jedan ekstrem nije dobar. Danas su novine pune svega i svačega. Red Covida, red elementarnih nepogoda, red izvještavanja sad i o talibanima. A čitateljima je već malo po malo svega dosta. Inače, evo tko nije pročitao knjigu Yasmine Khadra Kabulske lastavice neka je pročita i sve će mu biti jasno.
Zagreb, 16.8.2021. Nives Puhalo🎩🎻🎩
Od dolaska talibana na vlasti, život Mohsena i njegove prelijepe žene Zunaire postupno su uništeni. Mohsenov san da postane diplomat je zauvijek razoren, a Zunaira se na ulicama Kabula ne smije pojaviti bez čadora. Na drugoj strani priče, Atiq je uzničar koji radi u ženskom zatvoru čuvajući osuđenice na smrt; tama zatvora i bijeda njegova posla ugnijezdili su mu se u duši. Atiqova žena, Musarrat, boluje od neizlječive bolesti. Životi tih četvero ljudi tijekom priče će se nerazlučivo ispreplesti kroz smrt, zatočeništvo i nevjerojatnu samopožrtvovnost.
Yasmina Khadra, pravim imenom Mohammed Moulessehoul, alžirski je pisac čije su knjige objavljene u 41 zemlji svijeta, rođen je 1955 godine u Alžiru. Bio je dugogodišnji pripadnik alžirske vojske, sve do 2000. kad je odlučio napustiti vojsku te se potpuno posvetiti svojoj najvećoj strasti, pisanju. Te je iste godine otkrio javnosti i svoj pravi identitet, jer se ranije zbog straha od cenzure, koristio imenom svoje supruge. Svojim kasnijim djelima postigao je međunarodnu slavu i priznanje. Trenutno živi i radi u Francuskoj.