Nova sezona u HT Prvoj ligi otvorena je utakmicom Dinama i Slaven Belupa – video rezultati

DINAMO vs SLAVEN BELUPO 0:2

Nova sezona u HT Prvoj ligi otvorena je utakmicom Dinama i Slaven Belupa. Scenarij na startu je bio šokantan, gosti iz Koprivnice su s 2:0 slavili protiv prvaka na maksimirskom stadionu.

Od početka su se gosti vrlo organizirano branili, a isto tako nisu bili bezopasni na drugoj strani. Uostalom, prvu veliku priliku imao je Slaven Belupo kada je ubačena lopta Glavčića završila na okviru vrata.

Dinamo je uzvratio istom mjerom, Kastrati je bio vrlo blizu pogotka, no prvo poluvrijeme je završilo bez golova.

Odmah na početku drugog dijela gosti su poveli. Vratar Dinama Livaković je pogriješio, traljavo je reagirao, a poklon je iskoristio Krstanović koji je s 40 metara naciljao prazna vrata i zabio svoj 109. pogodak u hrvatskim prvenstvima.

Napao je potom Dinamo s brojnim napadačkim snagama. U igri su bili Gavranović, Petković, Čop, Menalo i ostali, no dogodila se kontra na drugoj strani. Lijepo su gosti izigrali Dinamovu obranu te je Bogojević u 84. minuti zabio za 2:0 i posve neočekivani start nove sezone HT Prve lige.

HT Prva liga, 1. kolo: Dinamo – Slaven Belupo 0:2 (Krstanović 51., Bogojević 84.)

Nogometaši Osijeka otvorili su pobjedom novu sezonu HT Prve lige. Na domaćem terenu Osijek je s 3:0 pobijedio Šibenik

Osijeku nije trebalo dugo da zagospodari terenom, ali i da krene stvarati šanse. Najopasniji su bili Mierez i Gržan, ali najbolju šansu je u 25. minuti imao Jugović koji je pogodio okvir vrata.

Iako se Šibenik vremenom oslobodio domaće inicijative Osijek je i dalje bio dosta bolji, ali do kraja prvog dijela nije takvo što materijalizirao pogotkom.

Drugo poluvrijeme je počelo odlučnom i hrabrom igrom Šibenika. Tri-četiri dobre šanse imali su gosti, a najbolju je, samo s pet metara, propustio Deni Jurić. Odmah nakon toga Osijek je poveo, a strijelac je bio prošle sezone prvi strijelac HT Prve lige Ramon Mierez.

U samoj završnici je Damjan Bohar postigao dva pogotka (jedan s bijele točke) za dobar start u novu sezonu svoje momčadi. Šibenik je peti put u nizu izgubio od Osijeka bez da je postigao pogodak.

HT Prva liga, 1. kolo: Osijek – Šibenik 3:0 (Mierez 63., Bohar 90., 90.+5)

Uzbudljiv su ulazak u novu sezonu imali Lokomotiva i Hajduk koji su u Kranjčevićevoj ulici odigrali 2:2. Hajduk je poveo, domaćin okrenuo, a na kraju je sve završilo podjelom bodova

Hajduk je od početka diktirao ritam ovog susreta, iako Lokomotiva nije bila nimalo sramežljiva i s vremena na vrijeme opasno je prijetila.

Ipak, Hajduk je poveo u 29. minuti i to nakon lijepe akcije Lovrencsicsa i Sahitija koju je okončao novi napadač u klubu Mlakar. Ali, Lokomotiva nije potonula nakon primljenog gola te je krajem prvog i početkom drugog dijela okrenula rezultat.

Soldo je u 42. minuti izjednačio, a prošle sezone najbolji strijelac Druge lige Dabro je zabio za 2:1. Vodstvo Lokomotive je kratko trajalo, a po domaćina je opet koban bio Jan Mlakar koji je u 55. minuti izjednačio na 2:2.

Do kraja susreta Hajduk je dominirao i bio momčad koja je tražila preostala dva boda do kojih ipak nije došao. Najbolju priliku u nadoknadi je propustio Ljubičić koji je promašio pobjedu udarcem glavom s jednog metra.

HT Prva liga, 1. kolo: Lokomotiva – Hajduk 2:2 (Soldo 42., Dabro 47./Mlakar 29., 55.)

Na samom početku dvoboja opasnija je bila Gorica, no u 20. minuti povela je Rijeka, a strijelac je bio Murić iz jedanaesterca.

Cijela utakmica protekla je u jakom ritmu gdje su se momčadi izmjenjivale u dobrim šansama, no najveći problem Gorice je bio iznimno raspoloženi domaći vratar Labrović, ali i nepreciznost Velikogoričana u samoj završnici.

Primjerice, u uvodnom dijelu drugog poluvremena sjajne su prilike imali Lovrić, Mitrović i Šroler, ali dva puta je donedavni vratar Šibenika sjajno reagirao. I čim gosti nisu iskoristili nijednu od tih prilika Rijeka je povećala svoje vodstvo. Nakon kornera, odlično se snašao Lepinjica i povećao na 2:0 što je bio konačan rezultat dvoboja.

HT Prva liga, 1. kolo: Rijeka – Gorica 2:0 (Murić 20.-11m, Lepinjica 54.)