Skip to content

Pulski filmski festival od 29. kolovoza do 4. rujna

Prema odluci Festivalskog vijeća, ovogodišnji 67. Pulski filmski festival održat će se od 29. kolovoza do 4. rujna uz poštivanje epidemioloških mjera koje u tom razdoblju budu na snazi, priopćeno je u četvrtak iz Pula Film Festivala

Festival će otvoriti već prije najavljeni hrvatsko-švicarski film “Mare” redateljice Andreje Štake, koji je temeljem prijedloga hrvatskog producenta na Festivalskom vijeću, a sukladno Statutu Festivala, uvršten u natjecateljski program Hrvatskog filma, budući da je sudjelovanje hrvatskih filmskih umjetnika u tom filmu većinsko.

Inače, festival se trebao održati od 18. do 26. srpnja, ali je odlukom županijskog Stožera civilne zaštite zbog pogoršanja epidemiološke situacije s koronavirusom otkazan, odnosno odgođen do početka rujna.

U Hrvatskom programu za Zlatne Arene natjecat će se 16 filmskih naslova, od kojih pet u programu Hrvatskog filma i 11 u programu Manjinskih koprodukcija. hina

Hrvatska će igrati za EUROPSKU BRONCU

Hrvatska će igrati za EUROPSKU BRONCU

EHF EURO 2026: POLUFINALEHRVATSKA – NJEMAČKA 31:28 Boris Markuš Hrvatski…

Otajstvo puta – izložba Marije Galić u Muzeju Belišće

Otajstvo puta – izložba Marije Galić u Muzeju Belišće

U četvrtak, 29. siječnja u organizaciji Muzeja Belišće svečano je…

Ficlek kulture – veljača u ZUK-u

Ficlek kulture – veljača u ZUK-u

U veljači članovi Zajednice u kulturi grada Zaprešića započinju novu…

Dojmovi o Velikoj Jabuci Krešimira Ivića (II)

Dojmovi o Velikoj Jabuci Krešimira Ivića (II)

Pred nama je novi ciklus u različitim kombiniranim tehnikama posvećenih…

Hrvatska bolja od Srbije na Europskom prvenstvu u portugalskom Funchalu

Hrvatska bolja od Srbije na Europskom prvenstvu u portugalskom Funchalu

Za hrvatske vaterpolistice petak u Funchalu je slobodan dan, a…