Nastavak istraživačkog dijela projekta “Umjetnost u zajednici” na Velebitu
Na Velebitu će studenti Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu stvarati drvoreze
Projekt Umjetnost u zajednici: redefiniranje nasljeđa grupe ‘Zemlja’ zasnivat će se na razmjeni iskustava, reciprocitetnoj suradnji umjetnika i radu unutar lokalne zajednice te istraživačkom radu studenata (etnografija i terenski poligon).
Projekt Umjetnost u zajednici: redefiniranje nasljeđa grupe ‘Zemlja’ voditelja Maje Flajsig i Josipa Zankija preispituje jednu od najznačajnijih točaka hrvatske povijesti umjetnosti, a to je nasljeđe grupe Zemlja i Krste Hegedušića u kontekstu suvremene umjetničke prakse.
U okviru projekta dosad su održana umjetnička istraživanja i radionice u Hlebinama i Koprivnici kao početnoj točci društvenog eksperimenta grupe „Zemlja“ i cijele naivne umjetnosti. Istraživanje će se nastaviti na Velebitu krajem svibnja, u Nacionalnom parku Paklenica, odabranom zbog ideje o zemaljskom raju koje je naivno slikarstvo opetovano tražilo.
Na Velebitu će studenti Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu pod vodstvom voditeljice radionica doc. art. Maje Rožman stvarati drvoreze koji će biti predstavljeni na izložbi u Starigradu Paklenici.
Najavljujemo i predstavljanje projekta koje će se održati u okviru Europskog dana kreativnosti EU projekta CreArt, 9. lipnja 2020. na Akademiji likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu te u Galeriji Karas.
U okviru predstavljanja projekta na Akademiji likovnih umjetnosti, Ilica 85, u velikoj i maloj predavaonici održat će se radionice slikanja na staklu uz vodstvo naivnih slikara te izložba posvećena djelovanju Krste Hegedušića.
Organizator projekta je Hrvatsko društvo likovnih umjetnika u suradnji s Akademijom likovnih umjetnosti i Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske komisije u okviru programa Kreativna Europa, Ureda za udruge RH, Ministarstva kulture, Grada Zagreba, Grada Zadra, Turističke zajednice općine Starigrad, Sisačko-moslavačke županije, Akademije likovnih umjetnosti i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i TuristHotela.
Liberto SLOVINIĆ, poznat i kao Slobodan Slovinić, očito je majstor spajanja likovnosti i književnosti, stvarajući jedinstvenu sintezu umjetničkog izraza. Njegova trilogija “Herbarijum“ dobija poseban značaj …
Nova zbirka pjesama, Četrdeset ljubavnih i jedna nenapisana Nova zbirka Tomislava Marijana Bilosnića, u izdanju izdavačke kuće 3000 godina Za dar, naslovljena je Četrdeset …
Nakon trogodišnje obnove Muzej grada Beča svečano je i otvoren. Muzej u srcu grada posvećen je povijesti austrijske metropole, a prilikom obnove pridana je velika …
Nakon što je u 2022. godini predstavljena u 10 gradova diljem Hrvatske (Jastrebarsko, Rovinj, Nova Gradiška, Pakrac, Slavonski Brod, Ivanić-Grad, Virovitica, Prelog, Zaprešić, Karlovac) izložba …
Poslušajte pjesmu koja će vam na prvu ući u uho Dorijan Elezović Antonio Krištofić već godinama slovi za jednog od najboljih domaćih vokala, no nakon …
Anđeli raširenih krila i blagog pogleda djeluju vrlo inspirirajuće na gledatelje dok iščitavaju njihovu poruku Miroslav Pelikan Suvremena hrvatska likovna umjetnica, akademska slikarica iz Dubrovnika, …
Paljenjem prve adventske svijeće ujedno smo službeno proglasili i početak najljepšeg perioda u godini. Lampice su obasjale parkove, trgovi i kućice na adventu su ukrašeni, …
Čudesnici su nositelji neobičnih, rijetkih karakteristika i svojstava, kako zbog svoga lica, oblačenja, ponašanja, neobjašnjivih događanja u kojima sudjeluju, tako i zbog riječi koje izgovaraju… …