Skip to content

U nezavidnu situaciju doveo nas je premijer

karamarko

Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko izjavio je u intervjuu za središnji Dnevnik HTV-a kako bi volio da Hrvatska ne bude sankcionirana zbog takozvanog lex Perković, no da nas je u nezavidnu situaciju doveo sam premijer Zoran Milanović

Dodao je i da nijedna vlast dosad nije procesuriala Josipa Perkovića jer za to, očito, pravosuđe nije imalo volje, pri čemu je objasnio i svoju ulogu u tom slučaju kad je bio na čelu SOA-e.

Posredstvom međunarodne pravne pomoći smo surađivali s njemačkim pravosudnim tijelima. To je ono što mogu reći, mi i odvjetništvo. S time da morate znati po ZKP-u takve postupke koordinira odvjetništvo. Mi smo uvijek bili nekakav servis koji je dostavljao informacije, a to smo radili, dostavili i svoju zadaću ispunili.

Znači posao nije odradilo odvjetništvo? Ne, ne kažem da Državno odvjetništvo nije odradilo. Treba ocijeniti tko je što odradio, odgovorio je Karamarko. (HRT)