
U susretu petog kola skupine G Eurokupa košarkaši Cibone u St. Peterburgu su izgubili od Spartaka 60:93 (14:26, 9:25, 17:22, 20:20), ubilježivši i peti poraz u ovom natjecanju
Bio je to ujedno i 22. uzastopni europski poraz Vukova. U prethodne dvije sezone Cibona je ostvarila omjer 0-10 u Euroligi, pa 0-6 u Eurokupu, a crna serija je nastavljena i ove sezone s pet novih poraza.
Već je u prvoj četvrtini bilo jasno da će Spartak dominirati tijekom cijelog susreta. Domaćini su nakon deset minuta bili u prednosti od 12 poena, a na veliki su odmor otišli mirno s +28 (51:23). Nastavak nije donio značajnije promjene. Na kraju treće četvrtine bilo je 73:40, a na kraju 93:60.
Za Cibose su po 10 poena postigli Ante Mašić, Justin Hamilton i Hrvoje Kovačević. Mašić i Kovačević imali su i po tri ukradene lopte, a Hamilton pet skokova. Andrija Žižić postigao je devet koševa, dok novo pojačanje Dario Šarić još uvijek nije u krugu kandidata za nastup. Kod domaćina je najbolji s 15 postignutih koševa, tri skoka i tri asistencije bio Vasili Zavorujev. Janis Strelnieks je postigao 12, a Zach Wright 11 koševa.
Nakon pet kola Spartak vodi s pet pobjeda, dok je Cibona na začelju. U idućem kolu Vukove 12. prosinca očekuje domaći ogled protiv Ratiopharm Ulma.
Foto: Sportski.net
Izvor: HRT
Izvor: HRT
