U vrijeme kada možemo rezimirati da je mali broj hrvatskih slikara prisutan u svjetskim zbirkama, Šleski muzej u Katowicama (Muzeum Slaskie) uključio je dva lavirana tuša akademskog slikara Alfred F. Krupe iz 2013.godine u svoj stalni fundus.
Umjetnička zbirka ovog državnog muzeja broji oko 14 000 kataloških jedinica, što ju čini jednom od najvećih u Poljskoj.
Kao hrvatski slikar poljskih korijena, radovi ovog umjetnika biti će izloženi, osim u zbirci suvremenog slikarstva i u muzejskoj rotirajućoj postavi “Galerije poljskog slikarstva nakon 1945. godine” uz najpoznatije poljske suvremene slikare u toj zbirci, poput Adama Marczyńskog, W. Taranczewskog, A. Lenica, J. Sterna, Z. Beksinskog, J. Nowosielskog, J. Duda-Gracza, E. Dwurnika, A. Wroblewskog, K. Bereznickog, M. Jarema, X. Dunikowskog i W. Hasiora.
Treba zabilježiti i podatak da je prije nekoliko godina međunarodni institut za istraživanje tržišta “Badan Rynkowych” za potrebe naručioca-tada novoosnovanog Muzeja moderne umjetnosti u Varšavi (Muzeum Sztuki Nowoczesnej – MSN) proveo istraživanje razmišljanja o muzeju, nagrađenom projektu zgrade muzeja, te o virtualnom umjetničkom forumu.
Prema tom istraživanju ovaj hrvatski slikar i crtač jest među 70 umjetnika koji danas stvaraju, a koje poljski internetski surferi-ljubitelji suvremene i moderne umjetnosti najviše žele vidjeti u budućem postavu Muzeja moderne umjetnosti u Varšavi.
S druge strane Atlantika, najstariji specijalizirani muzej akvarela na svijetu – Nacionalni muzej akvarela u Mexico City-u (Museo Nacional de Acuarela Alfredo Guati Rojo) uvrstio je jedan Krupin recentni akvarel intimnog formata sa motivom Jadranske obale u svoju međunarodnu zbirku akvarela (Francuska,SAD, Rusia, Perú, Kolumbija, Brazil, Italija, Španjolska, Japan, Australia, Venezuela, Costa Rica, Canada, Srbija, Argentina, Mongolia i druge države).
Osnovan 1967.godine muzej održava nekoliko vrijednih zbirki akvarela od pred-kolumbijskog doba do danas, a sa težištem na 19.stoljeću.
Alfred Freddy Krupa diplomirao je 1995.godine na ALU u Zagrebu sa izložbom akvarela u plein airu, a o tome je i napisao kratku studiju. Sudjelovao je na 1.Festivalu Akvarela Hrvatske u Splitu, te 1. i 3. Triennalu Akvarela Hrvatske.
Akvarel je i vrlo prepoznatljiva obiteljska tradicija.
Igor Brešan je 2005. u “Slobodnoj Dalmaciji” zapisao :”.. gradiću nadaleko poznatom po svoje četiri rijeke svoje su znanje i poduk ostavljali veliki hrvatski umjetnici Šulentić, Detoni, Restek, Šestić … na poznatoj karlovačkoj gimnaziji. No, možda će upravo na ustrajnosti i karizmi slikara vode Alfreda Krupe (st.) niknuti priredba toliko značajna za ove prostore, prvo Biennale akvarela Jugoslavije i danas sljedbeničko Triennale hrvatskog akvarela…”.
Podsjećamo, ovu jesen Alfred Freddy Krupa u Kini je nagrađen posebnom nagradom stručnog vijeća, a za crtački rad u tušu (http://www.culturenet.hr/default.aspx?id=54385, http://www.akademija-art.hr/scena/22443-alfred-freddy-krupa-nagrada-u-kini ).
Nagrađeni rad nalazi se u vlasništvu Kabineta grafike HAZU.