Izložba kipara Petra Dolića pod nazivom „Rajski vrt“ otvara se 30. srpnja 2010. godine, u 21.00 sat, u galeriji Alvona
Petar Dolić je kipar velikih spomeničkih formi, mahom rađenih u kamenu. Za ovu je prostorom nadahnutu izložbu napravio skulpturu u prostoru – prostornu kompoziciju od više elemenata koji čine cjelinu.
On intenzivno ćuti prostor i u svaki smješta svoju /ne/ skulpturu na principu sljubljivanja do dosega iznimne harmonije. Taj vrhunski sklad podupire i njegova plemenita narav radnika. Naime, u svaku je gradbenu jedinicu niza ugrađena njegova ruka kipara koja jednakom brižljivošću izvlači željeni oblik, kako u velikoj, tako i u ovoj, maloj formi. Svaki detalj u konačnici otkriva i potvrđuje istinskoga majstora koji u sebi nije zaboravio radost i ludičku narav čovjeka.

Petar Dolić je godine 1999. diplomirao na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti, u klasi prof. Šime Vulasa. Izlagao je na brojnim skupnim i 20-tak samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Izradio je i desetak skulptura u javnim prostorima, a njegovi se radovi nalaze u muzejima i privatnim zbirkama. Dobitnik je više vrijednih nagrada i priznanja. Član je HDLU-a i HZSU-a.
Alis Šaina
galerija-alvona@pu.t-com.hr
Akademija-Art.hr
29.07.2010.
