
Papa Benedikt XVI. ponovno je izrazio povjerenje u svoje suradnike i ocijenio kako pretpostavke koje su se zaredale u talijanskom tisku nakon skandala zbog otkrivanja povjerljivih dokumenata daju sliku Vatikana koja ne odgovara stvarnosti.
U govoru nakon opće audijencije na Trgu svetog Petra, Sveti Otac je prvi put progovorio o aferi u okviru koje je u srijedu uhićen njegov sobar Paolo Gabriele, umiješan u objavljivanje povjerljivih dokumenata.
Želim ponovno izraziti svoje povjerenje i ohrabrenje najbližim suradnicima koji mi vjerno, žrtvujući se u tišini, svakodnevno pomažu u mojoj službi, dodao je. Ti su događaji, otkrio je, ražalostili moje srce, ali Crkvu vodi Duh Sveti i Gospodin joj nikad neće uskratiti svoju pomoć kako bi je podupro na njezinu putu, istaknuo je Benedikt XVI.
Otac Federico Lombardi, ravnatelj tiskovnog ureda Svete Stolice, istaknuo je da Sveta Stolica odbacuje zamisao kako je iznošenje povjerljivih dokumenata poduzeto radi internog čišćenja i da je riječ o borbama ili uroti u Vatikanu. Usto je otklonio tvrdnje da u Crkvi raste pritisak kako bi se zatražila Papina ostavka.
Izvor: HRT
Akademija-Art
