Skip to content

Pada razina vode u Lonjskom polju

lonjsko-polje-PXL

Nakon višednevnog porasta vodostaja u retenciji Lonjsko polje razina vode je danas počela lagano opadati. Zbog dijela starih nasipa koji štite Preloščicu, Lukavac, Gušće, Svinjičko, Čigoč i druga sela na lijevoj savskoj obali, mještani strahuju da nasipi neće izdržati pritisak vode

Zbog toga su sve službe obrane i mještani angažirani u punjenju desetak tisuća vreća s pijeskom i učvršćivanju nasipa. Mještani tvrde kako je u retenciju nekontrolirano puštena prevelika količina savske vode pa strahuju da nasipi neće izdržati. U tom bi slučaju voda došla nadomak Sisku.

Stanje nije kritično, ali je ozbiljno. Vodostaj je čak opao dva centimetra. Nema kiše i vjetra pa sam uvjeren da ćemo se uspješno obraniti. Budući da novi nasip od pet kilometara nije završen, vrećama se saniraju ugrožena mjesta na starom nasipu, rekao je sisački gradonačelnik Dinko Pintarić nakon što je obišao ugroženo područje.

Foto: Nikola Cutuk/PIXSELL
Izvor: HRT