Skip to content

‘Nije baš da nas svi mrze, ali hrvatski ugled je narušen’

Zoran Milanovic 1

Premijer Zoran Milanović u uvodnim riječima sjednice Vlade podijelio je s javnošću svoj dojam nakon nekoliko intervjua koje je dao za velike svjetske novinarske kuće poput BBC-a. Uvjerio se da je ugled Hrvatske jako narušen i rekao da će učiniti sve da se počne igrati po pravilima zapadnih civilizacija

Zoran Milanović uvjeren je da je ugled Hrvatske u zapadnoj Europi jako narušen. ‘Hrvatska se percipira kao totalno krumpirana država i zatvorena država u kojoj vlada nacionalizam’, rekao je Milanović.

Kaže da će zadatak njegove Vlade biti da se to promijeni: ‘Bez obzira tko za takav ugled odgovoran – a netko jest odgovoran, jer tako nas nažalost doživljavaju – naš je zadatak da to promijenimo. Nije baš da nas svi mrze.’

Osim dojma, rekao je da je njihov zadatak da uistinu promijene i ‘neke stvari koje ne funkcioniraju’. ‘Zadatak je da dovedemo neke malo više zapadne kriterije. Ako smo zapadno društvo, i ako se hvalimo da pripadamo zapadnom civilizacijskom krugu, a to čujemo od svih, onda moramo igrati po tim pravilima. Postoje i ona druga pravila, to su pravila kojih nema. Tamo se igra bez pravila.’ – rekao je Milanović. (Izvor: Tportal.hr)