Skip to content

Nastavak žestokih sukoba u Alepu: Od jutros poginule najmanje 4 osobe

Žestoki sukobi nastavljeni su u nedjelju u Alepu, drugom gradu Sirije, gdje pobunjenici odolijevaju vojnoj ofenzivi režimskih snaga koja je započela u subotu ujutro, rekli su aktivisti

Najmanje četiri osobe ubijene su u nedjelju diljem zemlje, prema prvoj procjeni Sirijskog opservatorija za ljudska prava (OSDH), dan nakon nasilja u kojem je ubijeno 168 osoba, od kojih 94 civila, 33 pobunjenika i 41 vojnik, prema podacima te organizacije.
Žestoki sukobi su se vodili u nedjelju ujutro, odjekivale su eksplozije dok je zrakoplovstvo nadlijetalo taj grad, 355 km sjeverno od Damaska.
Pobunjenici su uspjeli odbiti prve napade vojske u subotu na četvrt Salhine, pobunjeničko uporište i glavnu metu napada, prenosi AFP.
Vojska nije napredovala i izgubila je nekoliko oklopnih vozila u subotu, tvrde pobunjenici. Nakon žestokog bombardiranja za obje strane ključnog grada Alepa s 2,5 milijuna stanovnika, uslijedilo je zatišje tijekom noći.
I drugdje u zemlji zabilježeni su sukobi. U Homsu blizu stožera policije poginuo je najmanje jedan pobunjenik, na području Damaska ubijen je jedan civil, a u Idlebu su stradala dva civila.
Više od 20.000 ljudi, od kojih blizu 14.000 civila, ubijeno je u nasilju u Siriji od početka pobune protiv režima predsjednika Bašara al-Asada u ožujku 2011., izvijestio je u subotu Sirijski opservatorij za ljudska prava (OSDH).
Vođa sirijske oporbe u egzilu je u subotu zatražio od bratskih i prijateljskih zemalja da naoružaju pobunjenike i poručio da se predsjedniku Bašaru al-Asadu mora suditi za masakre Sirijaca.

Foto: Euronews.com
Izvor: Hina

Akademija-Art