KONCERTI ZAGREBAČKE FILHARMONIJE ZA MUZIČKU AKADEMIJU U ZAGREBU
ZAGREB – Zagrebačka filharmonija u suradnji s Muzičkom akademijom u Zagrebu nastavlja misiju prepoznavanja, praćenja i poticanja naših mladih glazbenih talenata.
Još jednom se pokazala sva vrijednost i potrebitost ovakvih projekata koji mladim talentiranim ljudima pružaju mogućnost predstavljanja pred velikim auditorijem. No nastupi uz Zagrebačku filharmoniju i više su od toga: puna afirmacija kvalitete i vrijedan podatak u karijeri svakog mladog glazbenika.
Zagrebačkoj publici predstavili su se violončelistica Kristina WiniarskiKoncertom za violončelo i orkestar Dariusa Milhauda,harfistica Anja Kožuh skladbom Claudea Debussyja Danse sacrée et danse profane, za harfu i gudače; klarinetistica Ana HorvatKoncertom za klarinet i gudački orkestarEugѐne Bozza, potom, violinistice Teodora Sucala Matei skladbom Arama Hačaturjana Koncert za violinu i orkestar u d-molu i Tetiana Lutsyk Koncertom za violinu i orkestar u d-moluJean Sibeliusa, saksofonist Marko Malivuk Jovanović skladbom Florenta Schmitta Légende za alt, saksofon i orkestar te pijanist Ante Vetma Rapsodijom na Paganinijevu temu, za klavir i orkestar Sergeja Rahmanjinova.
