Skip to content

Lacroix kreira osobno rublje

 

Đenana Mujadžić
djananouvelles@gmail.com

Christian Lacroix kreira osobno rublje

Jako aktivni Christian Lacroix, upravo je proslavio 60. rođendan i priprema novu kolekciju osobnog rublja što će je predstaviti na slijedećem Sajmu odjeće, što se početkom srpnja održava na pariškim Versailleskim vratima, pod nazivom "Paris Mode City".

Učiniće to zahvaljujući Sachi Walckhoffu, aktualnom direktoru branda preuzetog nakon kreatorovog bankrota iz 2009. godine, koji nosi njegovo ime. On nanovo nastoji pokrenuti liniju rublja i odjece za plazu, u suradnji sa markom "Lejaby".

Kolekcija ce biti na trzistu u sijecnju slijedece godine i obratiti ce se , prema tvrdnjama poznatog stiliste, kostimografa i dekoratora :" Zrelim, odgovornim i samosvjesnim zenama ali i njihovim kerkama, kojima se dopada vatreni stil Christiana Lacroix"!
Pariski maestro fashiona, rodom iz juznog grada Arlèsa, sto jedino upravlja licencama koje upotrebljavaju ime njegove, nekadasnje marke je pristao suradjivati sa "Lejaby", koji je francuska tvrtka austrijske grupe "Palmers" sto vodi poslovanja i poznatih labela "Rassurel", "Sun&Blue" i "Nina Ricci".
Kako je Cristian Lacroix jako poznat i omiljen kod publike i modnih slijedbenika, njegova odsusnost iz galskog fashiona se sve vise osjeca. Treba istaknuti da se Lacroix, koji je studirao Likovnu umjetnost na Sveučilistu u Montpellieru, umiješno snalazi i u svijetu slikarstva, a nedavno je brilijirao u ulozi umjetničkog direktora prekrasne izložbe o kostimima, pod nazivom "Orijent žena", u pariškom muzeju Branly. Lacroix je kreirao i uniforme zaposlenih u francuskoj željeznici i pariškom gradskom prometu.

Akaemija-Art.hr
03.07.2011.