Britanska satelitska televizija BSkyB priopćila je da od jeseni pokreće novi jednomjesečni program posvećen emitiranju filmova o tajnom agentu Jamesu Bondu u visokoj rezoluciji koji će se zvati Sky Movies 007, prenosi britanski The Telegraph
Nakon što je tvrtka u travnju osigurala prava na emitiranje MGM-ova 22 originalna filma o Bondu, kao i dva nezavisna naslova, Nikad ne reci nikad i Casino Royale Eon Productionsa Alberta Broccolija, BSkyB programom koji kreće u listopadu u standardnoj i visokoj rezoluciji želi obilježiti 50. obljetnicu postojanja brenda Bond.
Novi program, koji će se emitirati 24 sata dnevno tijekom mjesec dana od 5. listopada do 4. studenoga, počinje emitiranjem filma Dr. No, prvog Bondova filma prikazanog u kinima prije točno 50 godina, a obuhvaćat će i niz emisija vezanih uz brend Bond. Svi sadržaji gledateljima će biti dostupni na zahtjev bez prekida za reklame na servisima Sky Anytime+ i Sky Go.
Najnoviji Bondov uradak Skyfall, koji izlazi ove jeseni s Danielom Craigom u glavnoj ulozi i u režiji Sama Mendesa, bit će dostupan u Sky Storeu te prikazan u 2013. na programu Sky Movies. Direktor Sky Moviesa Ian Lewis ističe da će prvi put gledatelji moći pogledati Bondove filmove bez prekida, u visokoj rezoluciji i na zahtjev.
Foto: Noise11.com
Izvor: HRT
Akademija-Art
