
Centar za kulturu i informacije Maksimir organizira javnu tribinu, Bosna i Hercegovina – položaj Hrvata i europska perspektiva, a koja će se u velikoj dvorani CKIM-a održati u utorak 28. listopada s početkom u 13 sati.
Nakon nedavno održanih izbora u Bosni i Hercegovini, tri ugledna znanstvenika dr. sc. Skoko Bože, dr.sc. Lučić Ivo i dr.sc. Raspudić Nino analizirat će rezultate održanih izbora u toj državi kao i njihov možebitni utjecaj na promjene položaja Hrvata u toj zemlji.
Također, u svojim će izlaganjima predavači nastojati predočiti svoja razmišljanja odnosno pružiti moguće alternative razvoja i puta koji vodi tu zemlju u pravcu Europske unije. Nakon njihovih izlaganja prisutni će moći postavljati pitanja i voditi dijalog s predavačima.
