
Sinoć je u prepunoj dvorani Rab HYPO EVENT Centra održana svečana objava nominacija za Diskografsku nagradu Porin 2014. Pod dirigentskom palicom raspoloženog voditeljskog dvojca Josipe Lisac i Marija Petrekovića i uz mnoštvo zanimljivih prezentera pročitane su sve nominacije za ovogodišnji, 21. Porin
Najviše nominacija u raznim kategorijama glasilo je na Massimove izvedbe, čak 10. Oliver Dragojević s pjesmama s albuma Tišina mora nositelj je 7 nominacija, a slijede ih PipsChips&Videoclips sa 6 nominacija za album Walt, i Elemental s 4 nominacije za album U redu je. Tu su još i Psihomodo pop s 3 nominacije za singl Donna te Gibonni s istim brojem nominacija. Parni valjak, Pavel i Lado sudjeluju sa po dvije nominacije, a valja spomenuti i da će glasači Porina u drugom krugu imati priliku glasati za album Morska Svitanja pokojnog Vinka Coce koji je ove godine i dobitnik Porina za životno djelo. Za najboljeg novog izvođača natjecat će se Filip Dizdar, Sara Renar, te Silente koji ima i nominaciju za najbolji pop album.
Tko su ovogodišnji pobjednici i kome će pripasti ovaj popularni kipić saznat ćemo na svečanoj dodjeli koja će se održati 27. lipnja u HYPO EVENT Centru u Zagrebu.
Nominirane u svim kategorijama i fotogaleriju možete pogledati na www.porin.info
