Nogometaši Splita ostvarili su povijesni uspjeh, ušli su u play-off Europa lige

U uzvratnom susretu u Odessi zadržali su Černomorec na “nuli” te tako obranili prednost od 2:0 iz Splita

split

I ovoga je puta spasitelj crvenih bio vratar Andrija Vuković. Černomorec je do vodstva mogao doći već u 2. minuti, kada su u jednoj akciji čak dva puta zapucali prema splitskim vratima, ali Vuković je maestralno reagirao oba puta. U 11. minuti Teikeu je s pet metara pogodio gredu.

Imao je Split svojih šanci. U 22. minuti Belle je pobjegao obrani i sa lijeve strane pucao, ali vratar je obranio. Do kraja poluvremena, Splitovci su malo umirili domaće napade, koji su pokušavali pošto-poto doći do vrata gostiju. Galović je u 44. minuti pravovremeno uklizao, te spriječio Sinkinov udarac.

U drugo poluvrijeme Černomorec je ušao sa otvorenom igrom, svi su krenuli prema naprijed što je ostavilo prostora Splićanima za kontre. Izdržali su crveni do kraja, a u 90. minuti Vuković je još jednom oduševio obranom. Sivarov je sa 8 metara uputio udarac glavom u rašlje, ali Vuković je izvadio i tu loptu. (Tom Dubravec/CROPIX, Dalje)