Robert Ballon, Dejan Barić, Valentina Bunić, Helena Cuculić, Sanja Grgić, Maja Jokić, Zvonimir Kosinjski, Ines Lojna Funtak, Šime Lugarov, Ana Mrazek, Izidor Tačković, Gadaf Zulbeari i Marijana Žvan
Priređivači izložbe: mr.sci Damir Tiljak, Darija Tripalo i autori izloženih fotografija.
Podaci o autorima:
Ana Mrezek – predstavlja se s opusom glamuroznih portreta izvedenih u stilu moderniziranog Hollywoodskog portreta. Fotografije su realizirane u formi klasične crno-bijele fotografije što dodatno potiče eleganciju i glamuroznost cijele kolekcije.
Dejan Barić – nam predstavlja gotičke princeze u ambijentima zagrebačkog gornjeg grada. Vješto oslikane igrom svjetla i sjene njegove nas fotografije vode u jedan rijetko viđen, zagonetan i misteriozan svijet.
Gadaf Zulbeari – svojim fotografijama izvanredno prenosi ambijent kazališnih predstava te nas vodi u jedan sasvim drugačiji svijet. Snaga njegovih fotografija je u tome što imamo osjećaj kao da se i sami nalazimo u centru zbivanja – na pozornici.
Helena Cuculić – njezine su fotografije gotovo školski primjer nadrealizma. U njima se isprepliću svjesno i podsvjesno: krajolici snova, spontane vizije, labirinti sjećanja. Mediji i formati su nebitni, bitna je samo poruka koja izvire iz fotografija.
Ines Lojna Funtak – krajolici i urbani krajolici lišeni ljudi, samo naznake njihovog djelovanja, silueta prolaznika, napušteni motorin, rublje, otvorena vrata i tegle s cvijećem, sve to majstorski je predstavljeno kroz egzotičnu tehniku lith printa koja dodatno naglašava mističnu odsutnost stvarnih osoba.
Izidor Tačković – ako ste ljubitelj stripova biti ćete i ljubitelj Izidorovih fotografija. Jaka priča, čistoća i direktnost poruke, grafički pristup temi sve su to karakteristike njegovih fotografija. Iza svake fotografije stoji kompletan scenarij koji će se odvrtiti u glavi gledatelja poput najboljeg film noira.
Maja Jokić – izlaže opus emocionalno jakih portreta koji na gledatelje djeluju kroz majstorsko baratanje bojom i prostorom. Boje su pastelne; detalji u važnim dijelovima dotjerani, a u manje važnim prigušeni kontrolom dubinske oštrine i nanesenim teksturama.
Marijana Žvan – akt fotografija u najizraženijem obliku. Svjetlo i sjena znalački se koriste za oblikovanje ljudskih figura u prostoru na način da fotografija u konačnici djeluje gotovo trodimenzionalno, kao da gledamo skulpturu, a ne fotografiju.
Robert Ballon – majstor studijske rasvjete predstavlja nam se fotografijama koje su dotjerane do savršenstva. Svaki je detalj ne samo pažljivo planiran, nego i perfektno rasvijetljen kako bi pretvorba iz skupa zasebnih elemenata u kompleksnost fotografije bila što preciznija.
Sanja Grgić – neustrašivo baratanje bojom, hrabar odabir običnih, svakodnevnih objekata i maštovite transformacije njihovih značenja osnovne su karakteristike koje krase autoricu. Njezine su fotografije prepune su razigrane maštovitosti koja nam je istodobno tako bliska, a tako nova.
Šime Lugarov – geometrija praznih prostora, slika kao slagalica, strogost arhitekturnih linija u kontrapunktu s udaljenošću horizonta, oblačnim nebom ili namreškanošću vode. Boja kao smetnja, struktura slike koja zahtijeva samo linije i akromatske tonalitete. Povratak osnovnim vrijednostima, crno-bijeloj fotografiji.
Valentina Bunić – detalji izvađeni iz konteksta, majstorstvo sugestivne apstrakcije ostvareno putem biranja zanimljivih detalja, precizno odabranim kutom snimanja i pažljivom kontrolom svjetla. Ne možemo se ne zapitati kako to da toliko mnoštvo prolazi pokraj ovakvih scena i ne vidi ih.
Zvonimir Kosinjski – osjećate se kao da vas je netko uvukao u vremeplov? Upravo je takav doživljaj serijala "Retro". Ne samo model, nego i svaki detalj fotografije zrači energijom nekog drugog vremena. Malo je fotografa koji se toliko mogu sroditi s idejom koju žele predstaviti.
Vinko Šebrek, predsjednik Fotokluba Zagreb
Akademija-Art.net