Hrvatski skijaš Natko Zrnčić Dim osvojio je treće mjesto na superkombinaciji Svjetskog kupa švicarskom Wengenu i to mu je peto postolje u karijeri
Zrnčić-Dim je držao treću poziciju i nakon jutrošnjega slaloma, a sjajnom izvedbom na čuvenoj spustaškoj stazi Natko je zadržao treću poziciju i osvojio prvih 60 bodova u ovoj sezoni Svjetskog kupa. Zrnčić-Dim se tako na najbolji mogući način vratio vhunskom skijanju nakon što je zbog operacij ramena propustio cijelu prošlu sezonu. Ovo mu je prvo postolje u Wengenu, najbolji rezultat mu je drugo mjesto u Chamonixu 2011, a treći je bio Val d’Isereu (2008), Kitzbuehelu (2009) i Beaver Creeku (2009) – sve u kombinacijama.
Natko je nakraju zaostao 1.08 sekundi za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetyem, dok je drugi bio vodeći nakon slaloma Francuz Alexis Pintaurault (+0.22).
Najveći favorit u ovoj disciplini Ivica Kostelić u slalomu je na gornjem dijelu staze “zahaklao” vrata, te propustio veliku priliku da se u Wengenu po 13. puta popne na postolje.
U Wengenu se u subotu vozi spust, a u nedjelju je na rasporedu superveleslalom. (Foto: Getty IMages/Guliver image)
{youtube}eMSBkxxzi7Y|500|400|0{/youtube}

