U Zagreb stiže 12 ponajboljih svjetskih šahista predvođenih svjetskim prvakom, Norvežaninom Magnusom Carlsenom.
Croatia Grand Chess Tour jedinstveni je šahovski događaj, koji se održava pod visokim pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske, a jedan od zaslužnih za ovaj spektakl je i bivši svjetski prvak Gari Kasparov.
Sama činjenica da će sudjelovati prvih osam igrača s trenutačne svjetske rang-liste te deseti, jedanaesti, trinaesti i šesnaesti šahist, upućuje na to da će to biti jedan od najjačih turnira u povijesti šaha. Partije će se uživo prenositi diljem svijeta.
Svečano otvaranje turnira bit će u Muzeju Mimara 25. lipnja, a turnir će se igrati u prostorijama Novinarskog doma, sve do 7. srpnja.
Otvaranje i završetak Croatia Grand Chess Toura moći ćete gledati u programu HRT-a.

photo Steve Bidmead – Pixabay
