Skip to content

Balon na vrući zrak s reprodukcijom Rabuzinove Svečanosti cvijeća

Kod fontana na Sveučilišnoj livadi građanima Grada Zagreba predstavljena je nova atrakcija Varaždinske županije, balon na vrući zrak na kojem je oslikana reprodukcija slike “Svečanost cvijeća“ slikara Ivana Rabuzina

“Cijela ideja je spoj turizma, kulture i sporta. Kulturu ovdje zastupa svjetski poznati slikar Ivan Rabuzin, koji je iz naše Županije, i mi se njime ponosimo. Treba istaknuti kako se ovdje radi o natjecateljskom sportu – balonaštvu – i tu je, naravno, jako važan turizam. Očekujemo da će u sklopu natjecanja i okupljanja balonaša svijeta naš balon kao „šareni ambasador“ prezentirati Varaždinsku županiju i na taj način dovesti što više turista u našu županiju. Radi se o osebujnom, atraktivnom, zanimljivom projektu, jedinstvenom u Hrvatskoj i na ovaj način se prezentira naša županija. Napravili smo ozbiljan iskorak u turizmu, događajima i manifestacijama koje priređujemo privlačimo sve više turista i zadovoljnih građana” izjavila je predsjednica Turističke zajednice Varaždinske županije, Natalija Martinčević.

video HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ