Međunarodni šahovski turnir Mira nakon 30 godina ponovno u Zagrebu

Gradonačelnik Milan Bandić sa suradnicima u Gradskoj upravi primio je izaslanstvo Hrvatskog šahovskog saveza koje mu je najavilo održavanje obnovljenog Međunarodnog turnira Mira. O značaju turnira govorio je glavni tajnik Hrvatskog šahovskog saveza Alojze Janković

Glavni tajnik Hrvatskog šahovskog saveza i ujedno igrač Šahovskog kluba Zagreb Alojzije Janković pohvalio se prošlogodišnjim osvajanjem prvenstva Hrvatske te ovogodišnjim prvim mjestom u Kupu Hrvatske. Toj tituli , u mjesecu rujnu najavio je Janković pokušat će se pridružiti i nova titula prvaka Hrvatske. Pored toga gradonačelniku je predstavljen i program održavanja obnovljenog velemajstorskog turnira Mira koji će se u gradu Zagrebu održati u 11 mjesecu. “U naš grad dolazi 12 ponajboljih svjetskih šahista među kojima će biti i kvalitetni predstavnici Hrvatske. Nakon 30 godina ljubitelji šaha moći će ponovno gledati vrhunske partije koje će biti moguće pratiti i preko interneta.”

O povezabnosti sporta i grada Zagreba svjedočio je i npročelnik Gradskog ureda za sport i mladež Milan Pavelić.

“Naš grad ponosan je što se može pohvaliti pobjednikom kupa i prvakom Hrvatske. Izuzetno smo ponosni što će u naš grad ponovno nakon dugo vremena doći vrhunski šah.”

Kako je zaključio Milan Pavelić i ova manifestacija bit će dobra prilika za promociju našega grada i šaha kao zahtjevne sportske discipline. radio sljeme, foto gradonacelnik.hr