Skip to content

HNL: Hajduk nadigrao Slaven Belupo, druga pobjeda Puljana u sezoni

PXL 170916 14185926

U susretima devetoga kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Slaven Belupa 4:0, a u Puli je Istra 1961 pobijedila Inter iz Zaprešića 4:1

Splićani su lakše i uvjerljivije od očekivanoga pobijedili, za njih uvijek neugodni sastav iz Koprivnice, koji je bolje počeo utakmicu i propustio tri izgledne prilike za vodstvo. U 37. minuti iz solo-prodora prvi gol je postigao Ahmed Said Said, a Ganac s talijanskom putovnicom je u 71. minuti postao junak utakmice sa svojim drugim golom. U 74. minuti na 3:0 povećava Ante Erceg, a na konačnih 4:0 Marko Futacs dvije minute prije kraja na asistenciju Franka Ohandze.

Hajduk je s petom pobjedom ostao četvrti sa 17 bodova, tri manje od vodeće Rijeke, te dva boda manje od Dinama i Osijeka. Slaven Belupo je pao na šesto mjesto s devet bodova.

Puljani su do pobjede došli zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu kada su postigli tri gola. U 17. minuti je iz gužve prvi gol postigao Mateo Bertoša, u 25. je Šime Gržan povećao na 2:0, a u 44. minuti Valentino Stepčić je iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom igrača Intera Čelikovića. U 79. minuti Nigerijac Theophilus Solom je iz solo-prodora povećao na 4:0, da bi dvije minute prije kraja Inter smanjio autogolom Bugarina Asena Georgieva.

Puljani su s drugom pobjedom sezone i devet bodova skočili na peto mjesto, dok je Inter sa sedam bodova ostao osmi.