Skip to content

NBA: Spursi stigli do rekordne 19. pobjede

San Antonio Spursi su produljili svoj pobjednički niz na 19 utakmica nakon što su sinoć slavili sa 111-90 protiv Golden State Warriorsa

spurs wariors

Tony Parker je zabio 18 koševa uz osam asistencija, dok je Tim Duncan dodao 15 uz osam skokova. Spursi (59-16) su sinoć postigli još jedan rekord – 63 pobjede u sezoni (2005./06.) – sa šutom iz igre od 53 posto i nadskakvši Warriorse sa 45-33.

Warriorsi (46-29) su igrali bez Andrea Iguodale, Andrewa Boguta i Davida Leeja koji su ozlijeđeni.

Spursi su ograničili Stephena Curryja na 11 pogodaka tako da je najučinkovitiji Warrior bio Marreese Speights sa 22 koša.

Warriorsi su gubili sedam razlike četiri i pol minute do kraja treće četvrtine. Međutim, Spursi su zabili zadnjih 13 koševa za vodstvo od 87-67 i do kraja utakmice su imali prednost od 20 koševa.

U Gradskom derbiju New York Knicksi su sinoć pobijedili Brooklyn Netse sa 110-81, što im je 12. pobjeda u zadnjih 15 međusobnih ogleda.

J.R. Smith je predvodio pet igrača sa dvoznamenkastim učinkom zabivši 24 koša. Smith je pogodio šest trica iz 12 pokušaja, dodavši tome osam skokova i šest asistencija u 35 minuta igre. Carmelo Anthony je “dodao” 23 koša, a Tim Hardaway Jr. 17.

Kod Netsa je najbolji strijelac bio Joe Johnson sa 16 pogodaka, a Deron Williams je “ubacio” 12.

Knicksi su imali šut od 66.7 posto iz igre u prvom poluvremenu, 44 posto u cijeloj utakmici.

Kada su gubili 20-19, Knicksi su napravili seriju od 15-0 preokrenuvši prvu i drugu četvrtinu u svoju korist i tako je ostalo do kraja. Obrana je bila ključ zahvaljujući ukradenim loptama Imana Shumperta koje su Anthony i Tim Hardaway Jr. realizirali u pogotke u prvoj četvrtini za prednost od 29-20. Još jedna trica Hardawaya i polaganje Shumpert dali su prednost Knicksima od 34-20 u desetoj minuti druge četvrtine.