Skip to content

HeadOnEast Postani hedonist, slavonsko-baranjski turist!

Turistička zajednica Osječko-baranjske županije

Venina Markuš

Iako hedonizam živi na istoku cijele godine, postoji trenutak kada zasja u punom sjaju! Već četvrtu godinu za redom tijekom dvodnevnog festivala hedonizma, na jednom mjestu svijetu nudimo najbolje od Slavonije i Baranje. HeadOnEast je ove godine dobio predznak „kraljevskog“ jer će glavni program odvijati u Parku kralja Petra Krešimira IV i Perivoju kralja Tomislava. Uz umjetnost svjetla, neizostavni su i ovoga puta vino i umjetnost, pivo i gastro delicije, a sve će to začiniti i Fluentes, Gelato sisters, Z++, Massimo, Daleka Obala, Meritas, Ida Prester & Lollobrigida… I za najmlađe hedoniste pripremamo posebna iznenađenja u dvorištima Muzeja likovne umjetnosti i Gradske knjižnice te na drugim gradskim lokacijama, a sve pod vodstvom Slavonaca i Baranjaca, dragih i toplih ljudi te najboljih domaćina.

PROGRAMI / 30.9. PETAK

KRALJICA PIJA

Glavna tržnica

9.00 – 12.00h

Kraljevski doručak za hedoniste

Cooking show “Najbolje ribe su na istoku”

Partneri: Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu i RCK Ugostiteljsko-turistička škola Osijek

KLASIKA U PARKU

Park Sakuntala

12.00-14.00h

Partner: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

KAZALIŠTE NA AVENIJI

Europska avenija

16.00 – 17.00h Ambijentalna predstava na temu secesije: Tri točkice…, Nikolina Baškard

21.00 – 23.00h Večernje šetnje pod fenjerima

KRALJEVSKA PRIČAONICA

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek

17.00 – 18.00h Nikola Borić – Šuma je moj dom, predstavljanje knjige

18.00 – 22.00h Kraljevska igraonica: noć društvenih igara

19.00 – 20.00h Kraljevska pričaonica: kazalište sijena i pričaonica za djecu

Izložba Disney vs. Originali: od narodne predaje do najdraže dječje bajke

DVORIŠTE UMJETNOSTI

Muzej likovnih umjetnosti

19.00h Nera & Updown

20.00h Jazz u dvorištu: Filip Pavić kvartet

19.00 – 00.00h Izložbe, DJ

KUĆE SVJETLA

19.00 – 02.00h

Umjetnost svjetla na Europskoj aveniji

KRALJEVINA

Perivoj kralja Tomislava

18.00 – 02.00h

Park vinske kulture

In da Sofa

18.30h Fluentes

19.45h Ljiljana Mihaljević, umjetnički performas GOZBA

21.30h Gelato sisters

KRALJEV PARK

Park kralja Petra Krešimira IV.

16.00 – 20.00 Kraljevske igre

18.00 – 02.00h Beercuz, Labos, Street food

20.15h Meritas

22.30h Massimo

PROGRAMI / 1.10. SUBOTA

KRALJICA PIJA

Glavna tržnica

9.00 – 12.00h

Cooking show “Kuda idu crne svinje”

Partneri: Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu i RCK Ugostiteljsko-turistička škola Osijek

SAJAM ANTIKVITETA

Park kralja Držislava

9.00 – 14.00h

KLASIKA U PARKU

Park Sakuntala

11.00 – 12.00h

Partner: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

KRALJEVSKA PRIČAONICA

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek

10.00 – 12.00h U svijetu bajki: kreativna radionica izrade kraljevskih kruna

17.00 – 19.00h Zdenko Bašić – Priče iz davnina /Perun

20.00 – 21.30h Projekcija filma DGO II, autor Hrvoje Petrović

DVORIŠTE UMJETNOSTI

Muzej likovnih umjetnosti

10.00 – 00.00h Izložbeni programi

Trienale medaljerstva i male plastike Memorijal Ive Kerdića i Digital milk – Petra Mrša

Izložbe na otvorenom:

Valentina Damjanović, Rebeka Bošnjaković, Josip Pratnemer, Domagoj Salonja, Anja Brabec Materijalizacija djela Jurja Dobrovića (produkcija MLU)

11.00 – 13.00h Radionica kirigamija, Iva Muškić

18.00 – 20.00h Noise Slawonische Kunst, razgovor i projekcija filma

20.00 – 23.00h DJ Vladimir Božić

KUĆE SVJETLA

19.00 – 02.00h

Umjetnost svjetla na Europskoj aveniji

KRALJEVINA

Perivoj kralja Tomislava

18.00 – 02.00h

Park vinske kulture

In da Sofa

19.00h Surogat

20.00h Hrvatska funk delegacija

21.30h Ida Prester&Lollobrigida

KRALJEV PARK

Park kralja Petra Krešimira IV.

10.00 – 13.00h

Kraljevske igre

18.00 – 02.00h

Kraljevske igre

Beercuz, Labos, Street food

20.00h Daleka obala

22.30h Z++

KAZALIŠTE NA AVENIJI

Europska avenija

21.00 – 23.00h Večernje šetnje pod fenjerima

HeadOnEast22