Skip to content

U derbi susretu 21. kola DINAMO vs RIJEKA 2:0

U derbi susretu 21. kola HT Prve lige Dinamo je, kao domaćin, na maksimirskom stadionu pobijedio Rijeku 2:0

Od samog početka Dinamo se nametnuo i pritisnuo Rijeku. Vrlo brzo su se počele događati opasne situacije pred Labrovićem, a gostujuća obrana je kapitulirala u 22. minuti. Strijelac prvog gola na derbiju bio je Josip Šutalo.

Rijeka je potom djelomično došla do zraka, no i dalje je Dinamo bio mnogo opasniji, a takva je igra naplaćena novim golom prije kraja prvog dijela. U 43. minuti je veliki dio posla napravio Andrić, osvojio mnogo prostora i sjajno uposlio Oršića koji je lako zabio za 2:0.

U nastavku je Dinamo potpuno primirio igru te se orijentirao na čuvanje vodstva. Rijeka je, pak, bila prilično bezidejna u tome kako zaprijetiti tako da je drugih 45 minuta prošlo bez većih uzbuđenja i s prije stečenim vodstvom Dinama 2:0.

U četvrtom pokušaju ove sezone Dinamo je po prvi puta svladao Rijeku. Dvije ligaške utakmice završile su identično (3:3), dok je u SuperSport HNK-u Rijeka slavila u Zagrebu (3:1).

Ovom pobjedom Dinamo je pobjegao Rijeci i Osijeku na tri boda plusa, dok je pred Hajdukom održao pet bodova prednosti.

HT Prva liga, 21. kolo: Dinamo – Rijeka 2:0 (Šutalo 22., Oršić 43.)