HT PRVA LIGA Osijek se ne šali, u Gradskom vrtu srušena Lokomotiva

Nogometaši Nenada Bjelice prikazali su nogometno izdanje dostojno prvaka Prve hrvatske nogometne lige

Boris Markuš

priredio: Boris Markuš

Zanimljivo, sadržajno, borbeno i atraktivno, no uz pregršt prigovora na sudačke procjene i VAR. Ipak, igrači Osijeka stižu do desete prvoligaške pobjede, i bez obzira na postignute rezultate tekućeg kola, barem na tjedan dana, odnosno, do narednoga kola ostaju usamljeni na vrhu prvoligaške karavane. Visok presing, pritisak na suparnika, to je prepoznatljiv Osijek. Onima koji nisu došli u Gradski vrt sada je vjerojatno žao. Pobjeda protiv lokosa donosi velik mir Bjeličinoj momčadi.

U međuvremenu momčad Nenada Bjelice očekuje četvrtfinalna domaća tekma trideset i prvog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa sa Slaven Belupom. Navijački puk očekuje nastavak pobjedničkog niza. Osijek je, inače, prodao 2.500 godišnjih pretplata.

Startalo je 17. kolo HT Prve lige, a vodeći Osijek je upisao novu pobjedu. Na svom je stadionu svladao Lokomotivu 3:1, iako su gosti poveli već u osmoj minuti

Naime, Kulenović je tada glavom naciljao domaću mrežu, što je uvjetovalo da ostatak prvog dijela prođe u dominaciji Osječana. No, šanse su propuštali Žaper, Fiolić i Topčagić, a potonji je pogodio okvir vrata. Međutim, Osijek je do odmora ipak uspio izjednačiti, a lijepo je za 1:1, s 20-ak metara, pogodio Nejašmić.

Uz dominaciju u posjedu Osijeka trajalo je drugo poluvrijeme, no tada je i Lokomotiva bivala opasna kada se odlučivala na napade. Dvije vrlo dobre prilike imao je Kulenović, ali je u oba slučaja dobro intervenirao Malenica.

U 73. minuti gostujući igrač Aliyu je dobio drugi žuti karton, nakon čega je Osijek krenuo u potpunu ofenzivu. Prvo je Žaper sjajno pogodio s 25 metara, ali taj pogodak nije priznat jer je VAR označio kako lopta nije cijelim obujmom prešla gostujuću vratarsku liniju.

Ubrzo nakon toga, Osijek je ipak zabio gol, u 88. minuti je Daku bio strijelac za preokret i 2:1. Inače, Lokomotiva je dvoboj završila s devetoricom (u finišu je isključen i Cokaj), a domaćin je sve začinio novim golom. U 96. minuti je Fiolić zabio za 3:1 i jubilarno deseto ovosezonsko ligaško slavlje Osijeka koji je, kao lider, povećao prednost pred pratnjom.

HT Prva liga, 17. kolo: Osijek – Lokomotiva 3:1 (Nejašmić 40., Daku 88., Fiolić 90.+6/Kulenović 8.)