Skip to content

Hajduk svladao Hrvatski dragovoljac na domaćem terenu s 2:0

Hajduk je ostvario pobjedu u 15. kolu HT Prve lige. Splićani su svladali Hrvatski dragovoljac na domaćem terenu s 2:0 te je time novi trener Hajduka, Valdas Dambrauskas, na ovoj dužnosti startao s osvajanjem tri boda

Hajduk je bio puno bolji tijekom cijele utakmice. Pogotovo je angažiraniji bio u prvom dijelu, nakon kojeg je vodio 1:0. Lijepu su akciju kreirali Biuk i Ljubičić, a potonji je glavom iz blizine, u 29. minuti, zabio za 1:0

U 67. minuti Hajduk je povećao prednost nakon sretnog pogotka. Zajedničkim snagama gol su postigli Sahiti i gostujući igrač Vulikić. Nakon 2:0, Splićani su smanjili pritisak, dok su gosti bili nemoćni napraviti nešto konkretno u napadu.

Hajduk je tako pobijedio po prvi puta nakon četiri kola u nizu bez slavlja. U tom periodu je remizirao s Osijekom (1:1) i Goricom (0:0) te izgubio na gostovanjima kod Šibenika (0:2) i Slaven Belupa (2:3).

Hrvatski dragovoljac je ostao zadnji na ljestvici te ima tri boda manje od pretposljednjeg Slaven Belupa.

HT Prva liga, 15. kolo: Hajduk – Hrvatski dragovoljac 2:0 (Ljubičić 29., Sahiti 67.)