HAJDUK vs RIJEKA 1-2

Jadranski derbi na Poljudu završio je pobjedom gostiju. Rijeka je u ogledu sedmog kola HT Prve lige, odličnom igrom u prvom dijelu, svladala Hajduk s 2:1

Nakon prvog poluvremena, Rijeka je imala dva gola prednosti te je odlično kažnjavala svog suparnika u kontranapadima.

Posebno upečatljivo je igrao Prince Ampem koji nije zabio, ali je napravio ogroman posao kod oba pogotka. U 21. minuti je Tomečak pogodio domaću mrežu za 1:0, dok je u 43. majstorski za 2:0 poentirao Drmić.

Ostalo vrijeme u prvom poluvremenu loptu je imao Hajduk te je pokušavao, ali neuspješno, probiti riječku obranu. Štoviše, uz pogotke, najbolju je šansu imala Rijeka, ali je tada Abass topovski naciljao okvir vrata.

U nastavku je Hajduk ipak konkretnije napadao, a već u 54. minuti je smanjio nakon što je Elez dobro reagirao poslije kornera. Rijeka se potpuno povukla te je odlučila čuvati prednost, što je i uspjela sve do samog kraja. Hajduk je imao nekoliko dobrih prilika, ali barem do boda Splićani ipak nisu stigli.

Zanimljivo je navesti da trenutačno Dinamo, Rijeka, Osijek i Hajduk imaju po 13 bodova, ali Dinamo i Rijeka imaju utakmicu manje.