GORICA vs ŠIBENIK 3:1 / 2. kolo, HT Prva liga

Nogometaši Gorice upisali su premijernu pobjedu u novoj sezoni, nakon što su s 3:1 svladali Šibenik na domaćem terenu, u susretu drugog kola HT Prve lige

Iako Šibenik nije imao obrambene sklonosti, od početka je domaćin bio bolja momčad te je napadao. Prvi gol Velikogoričani su zabili u 26. minuti (Babec), a Lovrić i Jovičić su bili najveće opasnosti po Šibenik.

Obojica su imala nekoliko sjajnih prilika, a najbliže golu bio je Lovrić kada je nakon sjajne akcije pogodio okvir vrata.

U nastavku je Šibenik krenuo odlučnije te su gosti bili vrlo blizu izjednačenja. Ali, vrlo brzo nakon toga su i definitivno pali. U 66. minuti je Matar Dieye povećao na 2:0, a samo tri minute kasnije Bilić je postigao autogol za 3:0 domaćina.

Šibenik ni nakon toga nije odustajao te je ipak došao do počasnog pogotka. U 86. minuti Bilić se iskupio za autogol te je smanjio na 1:3, a do kraja su gosti imali još prilika da završnicu učine maksimalno napetom. No, nisu uspjeli…

HT Prva liga, 2. kolo: Gorica – Šibenik 3:1 (Babec 26., Dieye 66./Bilić 69.-ag, 87.)