Rezultati 32. kola, HT Prva nogometna liga

Osijek je sve dalje od Dinama na vrhu prvoligaške ljestvice, nakon što je odigrao samo 1:1 na domaćem terenu protiv Varaždina u 32. kolu HT Prve lige

Prvo poluvrijeme vrlo dobro je pokazalo da će Varaždin opet biti težak suparnik za Osijek. Varaždinci su se odlično branili, Osijek se jako napadački patio, a uz sve to gosti su pri svakom izlasku na suparničku polovicu bili vrlo opasni.Igra i strasti su se potpuno rasplamsale nakon 69. minute kada je odlično za 1:0 gostiju pogodio Obregon s 20-ak metara. Osijek je vrlo brzo izjednačio golom Miereza u 74. minuti, nakon čega je započela opsada gostujućih vrata.Mierez je propustio priliku za preokret, ali je i Varaždin prijetio u samoj završnici (Posavec). Na kraju, debelo u sudačkoj nadoknadi, Osijek i Mierez su dobili novu priliku. No, u 99. minuti jedanaesterac Miereza, prvog topnika Lige, obranio je Horkaš i time spriječio pobjedu Osječana.Sada Osijek ima čak šest bodova manje od Dinama, uz utakmicu više. Hrabri Varaždinci, pak, nastavljaju borbu za goli prvoligaški život. Imaju bod više od Lokomotive i dva više od Istre 1961.HT Prva liga, 32. kolo: Osijek – Varaždin 1:1 (Mierez 74./Obregon 69.)

Nogometaši Gorice osvojili su vrlo važna tri boda u 32. kolu HT Prve lige pobjedom u Puli protiv Istre 1961 od 2:0

Gorica je potvrdila treće mjesto na ljestvici, trenutačno bježi Rijeci za četiri boda i sve je bliže izlasku na europsku scenu iduće sezone. Istri 1961 slijedi velika borba kako bi sačuvala prvoligaški status. Posljednja je i ima bod manje od Lokomotive i Varaždina.

Utakmica s dosta opreza, pogotovo u prvom dijelu, usmjerena je na kraju prvih 45 minuta. Domaća obrana je slabo reagirala, a loptu koja je stigla na drugu vratnicu Špikić je pospremio u mrežu za 1:0.

U nastavku se igralo otvorenije, no Istra 1961 nije uspjela napraviti ništa konkretno prema naprijed, a njene su šanse dodatno pale u 79. minuti kada je ostala s igračem manje (drugi žuti karton Hujbera). Na samom kraju Mitrović je golom za 2:0 potvrdio slavlje Velikogoričana.

HT Prva liga, 32. kolo: Istra 1961 – Gorica 0:2 (Špikić 43., Mitrović 90.+4)

Uzbudljiv, kvalitetan i uz brojne prilike na obje strane bio je derbi susret 32. kola HT Prve lige. Hajduk je s 3:2 svladao Rijeku čime se vratio u borbu za treće i četvrto mjesto na ljestvici

Hajduk za Rijekom zaostaje pet bodova (ima i utakmicu manje), dok od Gorice ima šest bodova manje.

Hajduk je od 14. minute i pogotka Biuka bio u prednosti. Nakon što je Drmić izjednačio na 1:1, uslijedile su dvije kapitulacije gostujuće obrane. Prvo je Štefulj postigao autogol, a odmah početkom nastavka i Kačaniklić je bio precizan za 3:1. No, Splićani su itekako strahovali za pobjedu jer je prvo Andrijašević sjajnim pogotkom smanjio na 2:3 u 65. minuti, a do kraja je Rijeka nasrnula i tražila je bod (ili sva tri), ali je na kraju ostala bez ičega.

Bio je ovo prvi prvenstveni poraz Rijeke nakon početka ožujka (poraz od Dinama), dok je Hajduk pobijedio nakon niza od tri ligaške utakmice u kojima nije osvajao po tri boda.

HT Prva liga, 32. kolo: Hajduk – Rijeka 3:2 (Biuk 14., Kačaniklić 47./Drmić 31., Štefulj 45.-ag, Andrijašević 65.)

U ogledu 32. kola HT Prve lige Dinamo je napravio novi krupni korak prema obrani naslova prvaka. U Koprivnici je protiv Slaven Belupa slavio 2:0

Dinamo je krenuo s izraženom željom kako bi što prije slomio suparnika. Oršić, Majer i Gvardiol, koji je napadački bio vrlo zapažen u prvom dijelu, stvarali su opasne situacije pred domaćim vratima, no rezultat se tijekom Dinamove dominacije nije mijenjao.

Najbolju je priliku možda propustio Mišić, ali s vremenom je Slaven Belupo postajao sve ravnopravniji te je do kraja prvog dijela jednom zaprijetio Livakoviću (šansa Gode).

Drugo poluvrijeme startalo je novom inicijativom Dinama koja je okrunjena golom igrača s klupe Tolića u 64. minuti. Nakon pogotka, podigla se energija s obje strane te su oba sastava stvorila brojne prilike. Na kraju je utakmica prelomljena u 86. minuti kada je Dinamo izveo kontranapad kojeg je pogotkom za 2:0 zaključio Oršić.

HT Prva liga, 32. kolo: Slaven Belupo – Dinamo 0:2 (Tolić 64., Oršić 86.)

U prvom susretu 32. kola HT Prve lige Lokomotiva je osvojila iznimno važna tri boda u domaćem susretu protiv Šibenika. Lokomotiva je slavila 1:0 čime je nakon dugo vremena napustila posljednje mjesto na ljestvici

Šibenik je ostavio bolji dojam u prvom poluvremenu te je imao konkretnije napade. U istom ritmu se nastavila utakmicu u drugom poluvremenu kada su gosti postigli i pogodak. Najbolji gostujući strijelac Deni Jurić je zatresao mrežu Lokomotive, ali je VAR poništio pogodak zbog minimalnog zaleđa.

Nakon toga došlo je do promjene na terenu i Lokomotiva je postojala sve opasnija. Ta lagana inicijativa na kraju je okrunjena pogotkom. Nakon kornera, u 85. minuti, najbolje se snašao Lešković koji je zabio za velika tri boda Lokomotive.

Uz utakmicu više Lokomotiva se bodovno izjednačila s Varaždinom i ta dva kluba bježe sada zadnjoj Istri 1961 za jedan bod.

HT Prva liga, 32. kolo: Lokomotiva – Šibenik 1:0 (Lešković 85.)