U žestokom dvoboju nogometaši Rijeke i Osijeka odigrali bez golova

RIJEKA vs OSIJEK 0:0 (31.kolo, HT Prva liga 20/21)

U žestokom i napetom dvoboju 31. kola HT Prve lige na Rujevici nogometaši Rijeke i Osijeka odigrali su bez golova

Osijek je bolje otvorio utakmicu te je u uvodnih petnaestak minuta imao tri ozbiljne šanse (Pilj, Mierez i Bohar). No, Rijeka je izdržala taj prvi gostujući udar i s vremenom je postala ne samo ravnopravna, već je ozbiljnije prijetila suparniku.

Imala je i Rijeka dvije jako dobre situacije pred Ivušićem, no na odmor se otišlo bez pogodaka. Drugi dio je nastavljen konkretnijom igrom Rijeke koja je u 58. minuti imala savršenu priliku za vodstvo. Murić je namjestio loptu na bijelu točku, ali je njegov udarac zaustavio Ivušić.

Propušteni jedanaesterac je dao novu energiju gostima i igra je do kraja postala vrlo žestoka, uz brojne prekršaje, žute kartone, veliku napetost, ali i prilike.

Osijek je u tom završnom periodu utakmice imao bolje šanse. Lončar glavom, Mierez iz voleja i blokirani udarac Bohara bile su velike opasnosti po domaćina.

Završilo je 0:0 čime je zaustavljena pobjednička serija Rijeke, a i Osijek je osvojio samo bod u svojoj borbi koju vodi s Dinamom za prvo mjesto.

HT Prva liga, 31. kolo: Rijeka – Osijek 0:0