Nogometna HT Prva liga / rezultati 30. kola

OSIJEK vs DINAMO 1:1 (30.kolo, HT Prva liga 20/21)

U velikom derbiju HT Prve lige, ogledu 30. kola u Gradskom vrtu, Osijek i Dinamo su remizirali odigravši 1:1. Situacija na vrhu ljestvice je tako ostala identična. Dinamo ima dva boda više i jednu odigranu utakmicu manje

Jaki udarac Dinamo je zadao Osijeku već u petoj minuti. Sporo je reagirala osječka obrana, a pogotovo Škorić, što je iskoristio Lovro Majer koji je iz blizine zakucao za 1:0 Dinama.

Igralo se krajnje otvoreno, ali je bilo primjetno kako su svi Dinamovi napadi opasniji. Odnosno, gosti iz Zagreba su bili konkretniji u samoj završnici. Mogao je Dinamo vrlo lako i povećati prednost, ali su prilike propuštali Petković i Majer.

Ipak, krajem prvog poluvremena se osjetilo da se Osijek budi, a pravo izdanje domaćeg sastava vidjeli smo u nastavku. Osijek je krenuo mnogo žešće i odlučnije. Odmah je odlično zaprijetio Mierez glavom, ali je sjajno reagirao Livaković.

No, napadi Osijeka nisu jenjavali te je u 64. minuti uslijedilo izjednačenje. Na asistenciju Kleinheislera pogodio je Erceg. Pogodak je dao Osijeku dodatnu snagu i igralo se odlično. Osijek je imao loptu i pritiskao, ali je Dinamo znao biti itekako opasan u kontranapadima.

Međutim, mreže se više nisu tresle pa tako nakon ovog derbija s istih pozicija oba sastava nastavljaju lov na titulu prvaka.

HT Prva liga, 30. kolo: Osijek – Dinamo 1:1 (Erceg 64./Majer 5.)

SLAVEN BELUPO vs HAJDUK 1:1 (30.kolo, HT Prva liga 20/21)

Igrači Slaven Belupa i Hajduka još su jednom remizirali. Dvoboj 30. kola HT Prve lige u Koprivnici je završio 1:1, a podsjetimo kako su nedavno ove dvije momčadi na Poljudu odigrali 2:2

Već u devetoj minuti susreta Hajduk je poveo, a strijelac je bio Dimitrov. Splićani su se nakon ranog vodstva povukli i dopustili domaćinu da krene razvijati napadačku igru. Iako je Slaven Belupo imao nekoliko prilika, na odmor se otišlo s prednošću Splićana.

Na startu drugog dijela Hajduk je zaigrao žešće. Propustio je dvije šanse, a onda je u 60. minuti isključen gostujući igrač Todorović, što je samo šest minuta kasnije iskoristio Krstanović za novi gol Hajduku i konačnih 1:1.

Unatoč igraču više, Slaven Belupo je do kraja imao tek jednu priliku za tri boda.

Hajduk je ostao na samo jednoj prvenstvenoj pobjedi u zadnja četiri nastupa te je usporio svoj lov na Goricu i Rijeku.

HT Prva liga, 30. kolo: Slaven Belupo – Hajduk 1:1 (Krstanović 66./Dimitrov 9.)

ISTRA 1961 vs RIJEKA 1:2 (30.kolo, HT Prva liga 20/21)

Rijeka je u 30. kolu HT Prve lige slavila u Puli kod Istre 1961 s 2:1 čime je došla na treće mjesto ljestvice, a i uzvratila je Puljanima za nedavni poraz u polufinalu Kupa

Rijeka je odigrala odlično prvo poluvrijeme pa je tako u 19. minuti sjajan prvi gol na susretu zabio Murić s vrha šesnaesterca, dok je u 36. Kulenović povećao na 2:0 (Murić je bio asistent). Imala je Rijeka još dobrih prilika, no prije samog odmora domaćinu je nadu u pozitivan rezultat udahnuo Galilea koji je smanjio na 1:2.

Na samom startu nastavka Hara je propustio priliku za izjednačenje, a i cijeli nastavak su Puljani bolje odigrali te su bili bliže golu koji bi im donio jedan bod. No, Rijeka je ipak izdržala pritisak domaćina i slavila šesti put u nizu u Prvenstvu.

Ova je pobjeda gurnula Rijeku na ljestvici ispred Gorice i sada je sastav s Rujevice na trećem mjestu. Istra 1961 je pretposljednja i ima samo bod više od Lokomotive.

HT Prva liga, 30. kolo: Istra 1961 – Rijeka 1:2 (Galilea 44./Murić 19., Kulenović 36.)

LOKOMOTIVA vs VARAŽDIN 4:0 (30.kolo, HT Prva liga 20/21)

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Varaždin na domaćem terenu s uvjerljivih 4:0, u 30. kolu, čime su se vratili u ozbiljnu borbu za ostankom u HT Prvoj ligi

Nakon šest uzastopnih poraza, Lokomotiva je dočekala pobjedu, a slavila je po prvi puta nakon sredine veljače kada je također svladala Varaždin (tada u gostima).

Već u trećoj minuti Maleš je načeo goste, dok je gol za 2:0 postigao Papadopoulos u 32. minuti. Ukupno gledano Varaždin je imao više prilika u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio nijednu. Još je bilo čudnije što je sve Varaždin propuštao u drugom poluvremenu kada se mogao potpuno vratiti u igru u ovom susretu.

Na kraju je priču zaključio Roko Šimić, najveća nada Lokomotive, koji je postigao dva gola u završnici za konačnih 4:0.

Lokomotiva je i dalje posljednja, ali se sada približila, primjerice Varaždinu, na samo dva boda zaostatka.

HT Prva liga, 30. kolo: Lokomotiva – Varaždin 4:0 (Maleš 3., Papadopoulos 32., Šimić 85.-11m, 87.)

ŠIBENIK vs GORICA 1:1 (30.kolo, HT Prva liga 20/21)

Šibenik i Gorica otvorili su 30. kolo HT Prve lige, a dvoboj na Šubićevcu je završio bez pobjednika (1:1)

Time su oba kluba ponovno bezuspješno pokušala doći do pobjede, nakon dugo vremena. Šibenik je zadnji put prvenstvenu pobjedu upisao sredinom veljače, a Gorica krajem tog mjeseca.

Ovaj put su bliže bodovima bili domaći igrači koji su vodili golom Suada Sahitija sve do 88. minute. Neposredno prije izjednačenja drugi žuti, isključujući karton dobio je domaći igrač Mina, a u prvoj sljedećoj akciji je Delfi iz gužve pogodio za bod gostiju.

Inače, prvo poluvrijeme je bolje odigrao Šibenik te je na njegovom kraju nagrađen lijepim pogotkom Suada Sahitija. U nastavku je nešto bolja bila Gorica koja je na kraju izbjegla poraz u Šibeniku.

Šibenik je remizirao treći put u zadnje četiri utakmice, a Gorica drugi put u zadnja tri nastupa.

HT Prva liga, 30. kolo: Šibenik – Gorica 1:1 (S. Sahiti 40./Delfi 88.)