ISTRA 1961 vs HAJDUK 0:1 (28.kolo, HT Prva liga 20/21)

Nogometaši Hajduka vratili su se pobjedama te su u 28. kolu HT Prve lige osvojili tri teška boda u Puli protiv Istre 1961 pobjedom 1:0

Iako su Splićani od početka imali loptu u posjedu i težili napadu, prave šanse su bile vrlo rijetke, pogotovo u prvom poluvremenu. Odmah na startu drugog dijela Vušković je ozbiljno zaprijetio, ali je dobro reagirao domaći vratar Lučić.

Premda je inicijativa Hajduka bila očita, na kraju su gosti za tri boda doslovno ugurali loptu u suparničku mrežu. Učinio je to u 69. minuti Simić, nakon jednog od brojnih kornera koje je izveo Kačaniklić.

Tek tada je domaćin hrabrije krenuo u napade, a dvije prilike je imao Japanac Hara. Na samom kraju dvoboja domaći kapetan Blagojević je dobio drugi žuti karton i Istra 1961 je ostala bez važnih bodova u borbi za ostankom u Ligi.

Hajduk zajedno s Rijekom nastavlja lov na Goricu. Bila je ovo, inače, treća pobjeda Hajduka u sezoni protiv suparnika iz Pule.

HT Prva liga, 28. kolo: Istra 1961 – Hajduk 0:1 (Simić 69.)