Rezultati 24. kola HT Prve lige

HAJDUK vs VARAŽDIN 2:0

Nogometaši Hajduka u rastrganom su susretu 24. kola HT Prve lige, u Splitu, svladali Varaždin 2:0.

Hajduk je poveo već u osmoj minuti golom Čoline kojeg je VAR dosta dugo provjeravao. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju prvog dijela kada je vrlo lijepi autogol postigao Memija.

U drugom poluvremenu igralo se još slabije te su rijetke bile prave prilike na obje strane travnjaka. U samom finišu svakoj je momčadi isključen po jedan igrač, Fossati kod domaćina i Guera Djou kod gostiju.

Ovom pobjedom Hajduk se na ljestvici bodovno izjednačio s Rijekom, dok je Varaždin ostao pet bodova ispred posljednje Istre 1961.

Kao i sve utakmice ovog kola tako je i susret u Splitu započeo minutom šutnje u znak preminulog velikana hrvatskog nogometa Zlatka Kranjčara.

HT Prva liga, 24. kolo: Hajduk – Varaždin 2:0 (Čolina 8., Memija 45.+5-ag)

SLAVEN BELUPO vs LOKOMOTIVA 0:0

Dvoboj 24. kola HT Prve lige između Slaven Belupa i Lokomotive, iznimno važan za donji dom ljestvice, završio je bez pogodaka.

Žustrije su dvoboj otvorili domaći igrači, a jako dobre prilike su propustili Iličić i Kim. Nakon toga, uspostavila se ravnoteža na terenu i vrlo izjednačena igra koja je trajala sve do kraja.

U prvom dijelu je najbolju priliku za goste propustio Čeliković, dok su u nastavku obje momčadi bile vidno oprezne s prvenstvenom željom ne primiti pogodak, nego li zabiti jedan vrijedan tri boda.

Slaven Belupo je ostao osmi i ima 22 boda. Lokomotiva je pretposljednja s 20, dok zadnja Istra 1961 ima 17 bodova.

Kao i sve utakmice ovog kola, tako je i ogled u Koprivnici započeo minutom šutnje u znak preminulog velikana hrvatskog nogometa Zlatka Kranjčara.

HT Prva liga, 24. kolo: Slaven Belupo – Lokomotiva 0:0

ISTRA 1961 vs ŠIBENIK 3:2

Veliku i važnu pobjedu ostvarila je Istra 1961 u prvom dvoboju 24. kola HT Prve lige. Na domaćem terenu Puljani su s 3:2 pobijedili Šibenik.

Nakon ravnopravne igre u prvom poluvremenu, gosti su na samom kraju stigli do vodstva. U 44. minuti je poentirao Emir Sahiti za ugodan odlazak gostiju na odmor.

No, domaćin je uraganski otvorio nastavak i brzo zabio tri gola. Prvo je Gržan u 55. minuti izjednačio na 1:1 pogodivši s bijele točke. Samo dvije minute kasnije Ivančić je zabio za 2:1, a u 63. minuti Japanac Hara za već tada velikih 3:1.

Do kraja je Šibenik uspio smanjiti lijepim pogotkom Marka Bulata u 75. minuti, ali rezultatski priključak do kraja gosti ipak nisu uhvatili.

Istra 1961 se ovom pobjedom približila Lokomotivi na dva boda zaostatka (17-19) čime je nanovo razbuktala nadu kako može i dalje ostati prvoligaš. Šibenik je i dalje na prilično sigurnih 26 bodova.

HT Prva liga, 24. kolo: Istra 1961 – Šibenik 3:2 (Gržan 55.-11m, Ivančić 57., Hara 63./Sahiti 44., Bulat 75.)

Na ljestvici vodi Osijek s 52 boda, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, a treća je Gorica s 47 bodova

REZULTATI 24. KOLA:

Petak:
Istra 1961 – Šibenik 3-2 (Gržan 55-11m, Ivančić 57, Hara 63 / E. Sahiti 44, Bulat 75)