Sjajni Zubčić drugi u veleslalomu u Adelbodenu

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je drugo mjesto u veleslalomu za Svjetski kup voženom u petak u švicarskom Adelbodenu, on je za pobjednikom Francuzom Alexisom Pinturaultom zaostao 1.04 sekunde, dok je od trećeg Švicarca Marca Odermatta bio brži za sedam stotinki

Zubčić je tako ponovio prošlogodišnji plasman u Adelboden kada je također završio drugi, iza Slovenca Zana Kranjca.

Nakon što je u prvoj vožnji došao na treće mjesto, 0,97 sekundi iza Pinturaulta i samo 0,01 sekunde iza Odermatta, u izvrsnoj drugoj vožnji Zubčić je zaostao samo 0,07 sekundi iza Pinturaulta i 0,04 sekunde iza Austrijanca Rolanda Leitingera, pa je uspio osvojiti drugo mjesto u veleslalom Svjetskog kupa treći put u karijeri. Osim što je dva puta završio na drugom mjestu u Adelbodenu, prošle je godine također osvojio drugo mjesto u Hinterstoderu.

Zubčiću je ovo šesti rezultat na postolju u karijeri. Ima dvije pobjede, u Yuzawa Naebiju prošle godine i u Santa Caterini prije mjesec dana, gdje je također dva dana kasnije završio na trećem mjestu.

U poretku veleslaloma Zubčić ostaje treći s 288 bodova, Odermatt je prvi s 350 bodova, a Pinturault drugi s 340. Autor: A.M./HRT/Hina