Rijeka svladala Kolos i izborila play-off

Nakon što su u trećem pretkolu Europske lige poraženi Lokomotiva i Hajduk, treći hrvatski predstavnik Rijeka je ipak prošao u završnu rundu kvalifikacija Europske lige

Riječani su se mučili s  ukrajinskim Kolos Kovalivkom, klubom koji ove godine prvi put igra u europskim natjecanjima, no nakon 0:0 u 90 minuta na kraju su s dva pogotka u produžecima pobijedili goste s 2:0

Susret je počeo, a gosti su od prve minute krenuli s agresivnim presingom. U prvih 10-ak minuta no nisu uspjeli stvoriti ništa veliko, a onda je Rijeka zaprijeila u 13. minuti – nakon boksanja vratara Volimetsa sa 16 metara pucao je Čerin, a njegovu loptu je dirao Capan, no otišla je pored gola. U 15. minuti Murić je tukao na gol izravno iz kornera, ali izvrsno je reagirao gostujući vratar. Dobra situacija za Rijeku dogodila se i u 23. minuti, kad je Štefulj ukrao loptu stoperu Kolosa, no umjesto da puca dodao je Andrijaševiću, kojeg je zaustavio branič gostiju.

Nakon pola sata igre pritisnuli su gosti Riječane, šansu je imao Petrov, no branič Rijeke pomogao je vrataru Nevistiću i izbio neugodnu loptu u korner. Završnica poluvremena bila je mirnija, igralo se uglavnom u sredini terena s dosta pogrešaka na obje strane. U 42. minuti izvukla se Rožmanova momčad, nakon prekida slijeva igrač Kolosa poslao je povratnu loptu, a Novak je iz blizine pucao preko vrata. Bila je to najbolja prilika gostiju u prvom poluvremenu, koje ja okončano bez pogodaka.

U 57. minuti Rijeka je imala odličnu priliku, Pavičić je pokušao odigrati dupli pas, a Petrov je nespretno dodao igraču Rijeke, koji s 10 metara puca ravno u golmana. Minutu kasnije blizu pogotka bili su i gosti, no usamljeni Bogdanov pucao je slabo.

Dvije odlične prilike imao je domaćin u završnici, u 70. minuti Andrijašević je dodao Lončaru, koji je s 15 metara pucao snažno, no nažalost malo pored okvira gola. Samo tri minute kasnije Kulenović sam nakon kornera gađa pored gola.No i gosti su zaprijetili iz odlične kontre u 80. minuti, a u 86. minuti Bogdanov je snažno pucao s 20 metara pored riječke vratnice.

U završnici kiša je natopila teren i učinila uvjete gotovo neregularnima za igru. Fantastičnu priliku imao je ipak u 90. minuti Kolos, Seleznov je bio posve sam na pet metara, ali se spetljao i pucao preko vrata, pa se krenulo u produžetke.

U 102. minuti napokon se zatresla mreža – Joao Rodrigo Escoval, koji je ušao u igru u 91. minuti umjesto Velkovskog, zabio je za Rijeku. Andrijašević je nakon kornera spustio loptu glavom, a Escoval je zabio pod prečku. Točku na i stavio je u115. minuti Franko Andrijašević, pogodio je za 2:0 i prolaz Rožmanove momčadi!

RIJEKA – KOLOS 2-0