U Hrvatskoj je novozaraženih 37 osoba što je ukupno 1741, ali nažalost tri osobe su preminule
Testirano je 897 pacijenata, a to je ukupno 19.256. Na respiratoru je 31 pacijent, a oporavljenih je 473 što je zapravo 58 osoba više nego jučer. U samoizolaciji je 15.059 osoba. Govoreći o preminulima Grba Bujević kazala je da je jedna osoba preminula u KBC-u Split. Radi se 98-godišnjakinji s puno komorbiditeta. Druga osoba je muškarac od 73 godine u infektološkoj klinici, također s komorbiditetima. Treća osoba je muškarac od 74 godine, štićenik je doma u Dubrovniku.
Pohvalila je sve građane koji slušaju preporuke Nacionalnog stožera.
Govoreći o zaraženima u kninskoj bolnici Krunoslav Capak, ravnatelj HZJZ-a, kazao je da to nije novo žarište. Ondje se situacija ponešto pogoršala jer je nešto više novozaraženih djelatnika tamo. Najprije je to bilo na fizikalnom odjelu, potom na internom. Trenutačno možemo reći da su epidemiolozi tamo trajno prisutni. S fizikalnog odjela su svi pacijenti otpušteni, a na internoj ih je još nekoliko. Velika je sreća da na palijativnom dijelu nema nijedan zaposlenik pozitivan na koronavirus. Taj dio je blokiran i pod kontrolom, rekao je.
Potvrdio je da je koronavirus prisutan i u privatnom domu na zagrebačkom području. Taj dom ima 30 štićenika, a tri su pozitivna na koronavirus i hospitalizirani su. Zaposlenici nemaju simptome. Rezultate njihovih briseva znat ćemo do kraja dana. Ne znamo na koji način je virus ondje ušao, kazao je Capak. Napomenuo je da će se do kraja dana uzeti brisevi i svih štićenika toga doma i da je tamo situacija pod kontrolom. Nije želio reći o kojem domu se radi već samo da je dom privatni i da se nalazi u Zagrebu.
Odgovarajući na pitanja o karanteni na Murteru, Capak je rekao da podupire odluku županijskog stožera. Autor: HRT
- Zaprešić: Večer Don Dantea u znaku riječi, glazbe i humanosti za malu Nives / FOTO
U Zaprešiću je održana promocija zbirke pjesama „Planina suza bogova“ autora Željka Lovrića – Don Dantea, koja je u dvorani Pučkog otvorenog učilišta okupila brojne posjetitelje u večeri ispunjenoj emocijom, umjetnošću i ljudskošću Lidija Zečević Večer je bila prožeta snažnim spojem književnosti i glazbe, ali i humanitarnim karakterom koji je obilježio cijeli program – sav prihod od… Read More »Zaprešić: Večer Don Dantea u znaku riječi, glazbe i humanosti za malu Nives / FOTO - Otvorena retrospektivna izložba Ivančice Cvitić Znidarčić: ‘1976. – 2026.’
U Galeriji grada Krapine u petak, 19. lipnja 2026. godine, svečano je otvorena retrospektivna izložba naziva ‘1976. – 2026.’ istaknute hrvatske keramičarke Ivančice Cvitić Znidarčić, kojom magistrica umjetnosti obilježava 50 godina svog stvaralaštva Okupljene je uvodno pozdravila ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta Krapina Grozdana Pavlović, dok je čast službenog otvorenja pripala predsjedniku Gradskog vijeća Grada Krapine… Read More »Otvorena retrospektivna izložba Ivančice Cvitić Znidarčić: ‘1976. – 2026.’ - U Koprivnici predstavljena AURORA I JA Zdenke Čavić
U nadaleko poznatoj Galeriji Mijo Kovačić u Koprivnici, 23. lipnja 2026. godine, održano je predstavljanje knjige eseja AURORA I JA književnice i esejistice Zdenke Čavić. U ozračju ispunjenom književnošću, glazbom i promišljanjem o čovjeku i suvremenom društvu, brojni posjetitelji imali su priliku pobliže upoznati novo djelo iznimno plodne autorice Večer je otvorena pozdravnim riječima predsjednika Gradskog… Read More »U Koprivnici predstavljena AURORA I JA Zdenke Čavić - Ljeto na bečkom Dunavu – besplatne plaže, odmor i rekreacija
Bečanima potpuno besplatno na raspolaganju stoji više od 63 kilometra dunavske obale, moderna kupališta te mnogo prostora za predah i rekreaciju Lara Kuš Austrijska prijestolnica i ovog ljeta nudi atraktivan i besplatan pristup vodenim površinama te nastavlja širiti ponudu različitih sadržaja za dva milijuna stanovnika. Nove platforme za pristup plivanju u Dunavu, dodatne površine za… Read More »Ljeto na bečkom Dunavu – besplatne plaže, odmor i rekreacija - Neven Otavijević – Od gradskih veduta, pejzaža sa stablima i skupine zgrada u Zadru
Otavijević jednostavno slika trenutke života, u kome nema euforije, nema ni tuge ili žalosti, to je život koji protječe iz dana u dana… Miroslav Pelikan Slikar iz Zadra Neven Otavijević u posljednjih nekoliko godina osobito se istakao svojom zanimljivom likovnom produkcijom u suvremenoj hrvatskoj umjetnosti, rado tretirajući motive mora, priobalne teme, ali i prostore grada… Read More »Neven Otavijević – Od gradskih veduta, pejzaža sa stablima i skupine zgrada u Zadru - Veliki jubilej slavonskog ponosa: Otvoreni 60. Đakovački vezovi!
Šest desetljeća ponosa: Đakovo u zlatnom sjaju 60. Đakovačkih vezova Priredila: Venina Markuš Đakovo je ponovno raširilo ruke i otvorilo vrata jedne od najvećih i najprepoznatljivijih tradicijskih manifestacija u Hrvatskoj. Jubilarni, 60. Đakovački vezovi, koji se održavaju od 19. lipnja do 5. srpnja 2026. godine, ove godine slave impresivan rođendan. Kroz više od dva tjedna… Read More »Veliki jubilej slavonskog ponosa: Otvoreni 60. Đakovački vezovi!