Mikropivovara Grif u zagrebačkoj Pivani u povodu Dana Svetog Patrika predstavila je Zeleni Grif
Posebnost tog piva je što je zeleno jer mu je dodana prirodna boja spirulina alge. Stil koji mikropivovara Grif ima u svojoj standardnoj ponudi, Grif Pilsner prilagođen je za ovu prigodu. Radi se o laganom pivu s naglašenom cvjetnom notom koja se dobiva korištenjem njemačkog aromatičnog hmelja Tettnager.
Razlog za lansiranje ovog piva otkrio je majstor pivar Mirko Banić Ištuk. „Tražili smo prirodnu boju koja nema negativan utjecaj na okus i aromu piva i ima dodatan povoljni učinak koji bi oplemenio naše pivo. Odabir je pao na plavu spirulina algu koja je jedan od najstarijih organizama na planeti, star više od 3,6 milijardi godina. Stanovnici Afrike, Sjeverne Amerike i Azije koriste ga tisućama godina kao dodatak prehrani. Drevni Asteci konzumirali su sušenu spirulina algu kao suhi kolač. Sadrži do 60 posto proteina u suhoj tvari što je tri puta više od sadržaja proteina u goveđem mesu“.
Uz zeleno pivo glavni kuhar Marko Jovanović osmislio je poseban jelovnik koji se sastoji od burgera, rižota i panna cotte koji se može kušati 17. ožujka.
Tomislav Radić
- ZKM-ova predstava ACID / KISELINA na premijeri u Litvi ispraćena dugotrajnim pljeskomAnsambl Zagrebačkog kazališta mladih gostovao je dvije večeri za redom, prošlog vikenda, (17. i 18. travnja) u punoj dvorani Litavskog nacionalnog dramskog kazališta u Vilniusu. S najprestižnijom litavskom kazališnom institucijom ZKM je koproducirao predstavu Acid / Kiselina, prema uzbudljivoj drami jedne od najznačajnijih suvremenih hrvatskih dramatičarki Tene Štivičić, u režiji renomiranog litavskog redatelja Antanasa Obcarskasa. Nakon zagrebačke premijeru u prosincu prošle godine,… Read More »ZKM-ova predstava ACID / KISELINA na premijeri u Litvi ispraćena dugotrajnim pljeskom
- Izložba novoprimljenih članova HDLUR-a u KlovićuPozivamo vas na izložbu NOVOPRIMLJENIH ČLANOVA HDLU RIJEKA Ji Suk Baek, Vlatke Butorac Malnar, Lane Gržetić, Biserke Lovnički, Lee Maravić i Sandre Polić Živković, u petak, 24. travnja 2026. u 19 sati, Rijeka, Galerija Juraj Klović, Verdijeva 19 b. Izložba ostaje otvorena do 8. svibnja 2025. Pogledajte KATALOG izložbe! Radno vrijeme: od 10 do 13… Read More »Izložba novoprimljenih članova HDLUR-a u Kloviću
- Suživot čovjeka i mačke u ciklusu fotografija Tea TrostmannaU čudesnoj arhitekturi Grada upoznajemo njegove elegantne četveronožne… Miroslav Pelikan Dubrovački fotograf i slikar Teo Trostmann, suvremeni hrvatski umjetnik, nadahnuti autor je vrlo zanimljivog opusa Kontinuirano fotografirajući raznovrsne motive u Gradu i njegovoj okolici, Teo Trostmann svojim fotografijama čuva od zaborava čitav niz jedva vidljivih događaja, profinjenih odnosa čovjeka osobito s mačkama, koje žive svoj… Read More »Suživot čovjeka i mačke u ciklusu fotografija Tea Trostmanna
- Tiskovna konferencija povodom nadolazećeg Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM)Susret hrvatske katoličke mladeži Požega 2026. Priredio: Boris Markuš U Dvorani bl. Alojzija Stepinca u Biskupskom domu u Požegi, u utorak 21. travnja 2026. godine, održana je tiskovna konferencija povodom nadolazećeg Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM) koji će u Požegi biti održan 2. i 3. svibnja.
- NOVO Čitateljski klub Varaždinskog književnog društvaDvadeseti travnja 2026. okupio se po prvi puta Čitateljski klub Varaždinskog književnog društva u Varaždinu Predsjednik VKD-a Darko Foder pozdravio je okupljene te u kratkim crtama predstavio rad društva, istaknuvši činjenicu kako ovim novim projektom, Čitateljskim klubom, društvo čini iskorak prema zajednici, osim mjesta susreta onih koji pišu, postaje i mjesto susreta onih koji rado… Read More »NOVO Čitateljski klub Varaždinskog književnog društva


