U prvom od dva derbija 24. kola Prve HNL Osijek i Hajduk su pred 6.593 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali bez golova

Bila je to ‘šahovska partija’ bez previše prilika i uzbuđenja. Najbolju priliku na utakmicu imali su gosti u 70. minuti kada je Mijo Caktaš pogodio stativu.

Hajduk može biti zadovoljniji ovim bodom jer je ostao na drugoj poziciji i zadržao šest bodova više od Osijeka.

Prvi su zaprijetili gosti, Caktaš je u 17. minuti proigrao Jaira koji je s desne strane ušao u kazneni prostor i pucao, ali iznad grede. U 25. je uzvratio Eros Grezda, ali je Josip Posavec obranio.

Novu priliku Osijek je imao 65. minuti, Josip Juranović je glavom poslao loptu prema Posavecu, no Mirko Marić je bio brži i zaobišao vratara, ali je otišao previše ukoso.

Pet minuta kasnije Hajduk je imao najbolju priliku na utakmici, no Caktaš je s 10 metara pogodio vratnicu.

U 75. minuti opasno je zaprijetio domaćin nakon što je Laszlo Kleinheisler pobjegao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te pucao, ali je vratar gostiju obranio njegov udarac.

Na ljestvici vode “Modri” s 56 bodova, Hajduk je drugi s 45 boda, dok je Rijeka treća s 41 bodom. Lokomotiva je četvrta s 40 bodova, dok je Osijek ostao peti s 39 bodova.

Vodeći Dinamo od 17.30 sati igra s Rijekom (41 bod) na Maksimiru. Autor: M.Š./HRT

Dinamo je s uvjerljivih 4:0 dobio Rijeku na Maksimiru u derbi utakmici 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige
Nogometaši Gorice svladali su Istru 1961 s 3:0 u domaćem susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige
Ogled 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici između Slaven Belupa i Varaždina završio je bez golova

• Gordan Nuhanović – Liga za opstanak / Pročitajte knjigu!
    Priče okupljene u knjizi Liga za opstanak prilično su koherentno „vinkovačko“ štivo koje jasno i bez ostatka pokazuje glavne preokupacije pripovjedača Nuhanovića Pročitajte knjigu! „Mali je to grad – ja to uvijek ističem kad god me netko upita kako znam za ovo ili ono“ – rečenica je iz prve priče „Grogi tema“ u kojoj je sažeta pripovjedačka … Read more
  • Aklea Neon uz svjetlost svijeća predstavlja eko svjesnu Hrvatsku za WWF Earth Hour
    Earth Hour – Sat za planetu Zemlju je trenutak kada milijuni širom svijeta svakog ožujka (ove godine 28.03. u subotu od 19:30) isključuju svjetla na jedan sat kako bi pokazali svoju nepokolebljivu predanost zaštiti prirode Bugarski ured Svjetske organizacije za zaštitu prirode World Wildlife Foundation pozvao je Akleu Neon da svojom pjesmom “Zovi ju mama” uz svjetlost svijeća prenese poruku bliskosti s mamom … Read more
  • VISUALIZER – pratite trenutno stanje pandemije bolesti COVID-19 u Hrvatskoj i svijetu
    Trenutno stanje u Hrvatskoj i svijetu pandemije bolesti COVID-19 uzrokovane koronavirusom možete pratiti na visualizeru COVID-19. Odaberite traženo! COVID-19 Visualizer – Pogledajte trenutno stanje u Hrvatskoj i svijetu pandemije bolesti COVID-19 uzrokovane korona virusom – odaberite traženo! Priredila prof. J. Markeljević NOVO!
  • Krešimir Pintarić – Divovski koraci / Pročitajte knjigu!
    Pintarićev je stil apsolutno paradigmatičan primjer novog trenda među mlađim naraštajem u suvremenome pjesništvu, a koji pokazuje osobitu sklonost k ispisivanju značenjski jasnih, transparentnih stihova s uporištem u realističkome pripovijedanju… Pročitajte knjigu poezije! Na sadržajnom planu Pintarić, pak, nudi duhovite fragmente svoje svakodnevice, odnosno odlomke života urbanog marginalca, pri čemu središnje mjesto zauzima ciklus ljubavne … Read more
  • Krešimir Pintarić – U tvom zagrljaju zaboravljam svako pretrpljeno zlo / Pročitajte knjigu!
    Ako bismo pokušali odgovoriti na ono najbanalnije pitanje o nekom književnom djelu, naime, o čemu se radi?, najjednostavnije bi se za Pintarićev roman moglo reći: o ljubavi Pročitajte knjigu! To bi bilo podjednako precizno koliko i poopćeno, jer sama ta imenica popunjava se različitim, već prema subjektivnom iskustvu, ponekad i proturječnim značenjima, pa stoga ni … Read more
  • Nora Verde – Posudi mi smajl / Pročitajte knjigu!
    Pripovjedačica je pripadnica autsajderske generacije, one koja je svoje formativne godine provodila u atmosferi rata, poraća i inih svinjarija, dakle Generacije X na specifično hrvatski način, a u svemu tome vlastitim svjesnim izborom definitivno nije pristajala biti dijelom mase i većine, već je birala svoj, manjinski i dakako teži put Pročitajte knjigu! Rezimiranje prošlosti i … Read more