Skip to content

Nina Ortlieb pobjednica superveleslaloma u talijanskom La Thuileu

Austrijska skijašica 23-godišnja Nina Ortlieb senzacionalna je pobjednica superveleslaloma za Svjetski kup održanog u subotu u talijanskom La Thuileu. Ona je za samo jednu stotinku bila brža od Talijanke Federice Brignone, vodeće u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nina Ortlieb je kćer olimpijskog prvaka u spustu iz 1992. Patricka Ortlieba. Prije tjedan dana u Crans Montani po prvi puta bila je na postolju, osvojivši treće mjesto u spustu, a sada je ostvarila i prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu.

Treće mjesto osvojila je Švicarka Corinne Suter, koja je zaostala sedam stotinki, dok je četvrto mjesto pripalo Slovakinji Petri Vlhovoj (+0,39).

Hrvatskih predstavnica nije bilo u subotnjoj utrci superveleslaloma.

Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Federica Brignone povećala je svoju prednost u odnosu na Amerikanku Mikaelu Shiffrin, koje nema već mjesec dana na skijaškim stazama zbog smrti oca. Brignone sada ima 1.378 bodova, odnosno 153 boda više od Shiffrin (1.225 bodova), dok je na trećem mjestu Petra Vlhova sa 1.189 bodova.

U poretku superveleslaloma vodi Corinne Suter sa 360 bodova, a druga je Brignone sa 341.