Zelina izborila remi s Hajdukom

Danas su na rasporedu tri utakmice četvrtfinala Hrvatskoga kupa. Hajduk je u Zelini prvi odigrao prvi četvrtfinalni ogled s istoimenim drugoligašem, te je remizirao, 1:1. Lokomotiva i GOŠK su odigrali 0:0, a kako su Lokosi s 0:1 slavili u Dubrovniku oni idu dalje. Kasnije uzvratni dvoboj igraju Osijek i Cibalia

Hajduk je u prvom poluvremenu imao mnogo prilika, ali zabio je samo jedan gol. Splićani su poveli golomVršajevića u 29. minuti. On je zabio nakon dodavanja Jozinovića. U 37. minuti Milić je opasno zaprijetio domaćinu s 20 metara, lopta je prohujala tik uz okvir vrata, a u 44. minuti Maglica je zatresao mrežu, no označeno je zaleđe. Domaćin je izjednačio iz slobodnog udarca Fučeka s 20-ak metara u 56. minuti. U drugom poluvremenu čak je Zelina u jednom razdoblju pritisnula goste na njihovu polovicu terena.

Uzvratni susret igra se 12. prosinca u Splitu.

Lokomotiva je u prvom susretu na jugu Hrvatske pobijedila GOŠK s 0:1, što se nakon 0:0 u današnjem uzvratu pokazalo ključnim. za prolaz u polufinale.

Osijek kasnije danas u Gradskom vrtu dočekuje Cibaliju također s relativno pozitivnim rezultatom iz prvog susreta, remijem u Vinkovcima (1:1).