Vonn slavila u Mariboru

U Mariboru se održava 49. izdanje popularne Zlatne lisice. Pobjedu u sedmom veleslalomu ovosezonskog Svjetskog kupa odnijela je Amerikanka Lindsey Vonn, kojoj je to 58. pobjeda u karijeri, šesta ove sezone, a prva u Mariboru

Vonn je u Mariboru slavila s osam stotinki boljim ukupnim rezultatom od domaće miljenice i najbolje ovosezonske skijašice Tine Maze, koja je vodila nakon prve vožnje. Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Anna Fenninger, koja je zaostala 57 stotinki.

U današnjem veleslalomu nastupila je i mlada hrvatska skijašica Saša Tršinski, koja je u konkurenciji 68 skijašica osvojila pretposljednje 56. mjesto. Tršinski je za najbržom u prvoj vožnji Maze zaostala 5,38 sekundi.

Maze je osvajanjem drugog mjesta dvije utrke prije kraja osigurala prvi Mali kristalni globus, odnosno ukupnu pobjedu u veleslalomu. Maze ima 620 bodova, 238 više od drugoplasirane Austrijanke Kathrin Zettel, koja je danas bila šesta (+1,15). Na treće mjesto probila se Fenninger s 335 bodova.

U ukupnom poretku Maze je povećala prednost na drugoplasiranu Njemicu Mariju Höfl-Riesch, koja je danas bila četvrta (+0,74). Maze ima čak 1.554 boda, 748 bodova više od Höfl-Riesch. Na treće mjesto probila se Vonn sa 740 bodova.