Rukometašice koprivničke Podravke Vegete ostvarile su važnu pobjedu u Ligi prvakinja. U četvrtom kolu skupine B hrvatske prvakinje svladale su rumunjski Jolidon iz Cluja s 28:21 i tako osigurale nastavak natjecanja u Europi
Nakon prvih deset minuta izjednačene borbe, koprivnički sastav polako preuzima inicijativu. Podravka Vegeta u 20. minuti bježi na pet pogodaka razlike (13:8), ali do odmora Rumunjke uspijevaju smanjiti na 16:13.

U nastavku susreta Jolidon se u 42. minuti uspio približiti na samo bod zaostatka (20:19), ali tada slijedi serija od osam uzastopnih pogodaka Podravkašica koje su tako osigurale pobjedu. Na kraju su slavile s uvjerljivih 28:21.

Najzaslužnije za pobjedu hrvatskih prvakinja bile su Sanja Damnjanović s 11 pogodaka te izvrsna vratarka Marta Žderić.

U drugom susretu u skupini vodeći mađarski Györi slavio je protiv slovenskog Krima s 29:22. Nakon četiri kola vodi Györi s maksimalnih osam bodova, a Podravka Vegeta je druga s dva boda manje. Koprivničankama je za prolazak u daljnje natjecanje potreban još samo jedan bod u sljedeća dva susreta. Ako to ne uspije nastavit će natjecanje u Kupu pobjednica kupova. U petom kolu Podravka za tjedan dana dočekuje Györi.