Skip to content

Treće zlato Ligetyja, Kostelić 25.

Sjajni Amerikanac Ted Ligety uvjerljivo je pobijedio u veleslalomu na SP-u u Schladmingu, osvojivši svoje treće zlato. Ivica Kostelić je na kraju zauzeo 25. mjesto
Fantastični Amerikanac, koji je na ovom prvenstvu već pobijedio u super-G-ju i u superkombinaciji, odvezao je dva laufa praktički bez pogreške te je bio 0,81 sekundu brži od drugoplasiranog Austrijanca Marcela Hirschera. Treće mjesto zauzeo je Talijan Manfred Moelgg, a četvrto Norvežanin Aksel Lund Svindal, drugoplasirani u prvoj vožnji.

Ivica Kostelić, koji je u Schladmingu zasad osvojio srebrnu medalju u superkombinaciji, je usprkos vrlo dobrom startnom broju (9) odvezao prilično loše obje vožnje i završio je na 25. mjestu s ogromnim zaostatakom od 5,80 sekundi za pobjednikom Ligetyjem.

Od ostalih hrvatskih predstavnika na današnjoj utrci mladi Filip Zubčić je nakon naknadne diskvalifikacije NijemcaStefana Lutza ipak izborio drugu vožnju i na kraju je bio odličan 28. sa zaostatkom od 7,50 sekundi, a Leo Vukelićnije uspio završiti prvu vožnju.

Svjetsko prvenstvo u Schladmingu završava u nedjelju slalomom, u kojemu je Ivica Kostelić među favoritima za pobjedničko postolje.